شنبه , ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » العربیه: موج دوم اعتراضات در ايران با “مرگ بر دیکتاتور” در حال شکل‌گیری است!

العربیه: موج دوم اعتراضات در ايران با “مرگ بر دیکتاتور” در حال شکل‌گیری است!

اين اعتراضات كه به صورت متفرق در چندين شهر در استان‌هاى مختلف ایران به صورت شبانه صورت گرفت با تمركز بر شعار “مرگ بر دیکتاتور” آغاز شده است.

 العربیه: آخرین گزارش‌های دریافتی از تظاهرات اعتراضى مردم ايران که شب پنجشنبه در تهران و چندین شهر این کشور از سر گرفته شد، فعالان فضاى مجازى را بر آن داشته تا از آن به عنوان شکل‌گیری “موج دوم اعتراضات” ياد كنند.
بنا به تصاوير و ويديوهاى منتشر شده در شبكه‌هاى اجتماعى، شب پنجشنبه ۱۲ بهمن ۹۶ در تهران، شماری از معترضین در خیابان ولیعصر شروع به شعار دادن کردند که با حمله نیروی انتظامی مجبور به پناه بردن در داخل مغازه‌ها شدند ولی پس از مدتی باز هم به خیابان آمده و تجمع کردند. در پارک دانشجو نيز گزارش شده كه نيروهاى امنيتى شماری از تجمع‌کنندگان را بازداشت کردند.

در سنندج ويديوهاى منتشر شده نشان می‌دهد که مردم این شهر در میدان انقلاب، میدان آیت‌الله خمینی و میدان آزادی در حال سر دادن شعار «مرگ بر دیکتاتور» هستند، در همین جوانان خشمگین یک پایگاه بسیج را نیز به آتش کشیدند.

فعالان شبكه‌هاى اجتماعى ويديوهایى را منتشر كردند كه نشان مى‌دهد معترضین اصفهانی در اطراف پل خواجو گرد آمده شعار مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه‌ای سر می‌دهند اما با هجوم نیروی انتظامی تظاهرات متفرق شد.

در اهواز تعدادی از جوانان در میدان شهدا و بازار ماهی‌فروشان شعارهای مرگ بر خامنه ای؛ مرگ بر دیکتاتور؛ را سر دادند. طبق ويديوهاى منتشر شده نيروهاى امنيتی برای پراکنده کردن معترضان به سوى آنان تیراندازی کردند.

از رشت نيز گزارش شده كه حدود ۳۰۰ نفر در میدان شهر تجمع کرده، شعارهاى “مرگ بر دیکتاتور” و “خامنه‌ای حیا کن مملکتو رها کن” سر دادند كه در پی پرتاب گاز اشک‌آور جمعیت متفرق شد اما فضای شهر همچنان ملتهب ماند.

در تویسرکان نيز در شب ۱۲ بهمن، اخبارى از درگیری مامورین نيروى انتظامى با جوانان معترض در خیابان باهنر منتشر شد كه با شليک به سمت مردم همراه بود.

فعالان ايرانى در شبكه‌های اجتماعى براى برگزارى تظاهرات در سراسر ایران عصر روز ۱۳ بهمن امروز جمعه فراخوان داده‌اند این فعالان از مردم خواسته‌اند تا به اعتراضات سراسری خود تا ۲۲ بهمن ماه ادامه دهند.