پنجشنبه , ۲۹ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » شیرزنان آزادیخواه، اتنا دائمی و گلرخ ایرایی: در صورت منتقل نشدن به زندان اوین از روز شنبه ۱۴بهمن دست به اعتصاب غذا خواهند زد

شیرزنان آزادیخواه، اتنا دائمی و گلرخ ایرایی: در صورت منتقل نشدن به زندان اوین از روز شنبه ۱۴بهمن دست به اعتصاب غذا خواهند زد

خانواده شیر زنان آزادیخواه محبوس در زندانهای نظام، آتنا دائمی و گلرخ ایرایی، پس از ملاقات، به‌نقل از آنها اعلام کردند، در صورت منتقل نشدن به زندان اوین از روز شنبه ۱۴بهمن دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

خانواده این دو زندانی پس از ده روز ملاقات با فرزندانشان گفتند:‌ «ملاقات در شرایط و مکان نامناسب انجام شده است. آنها گفتند در سالن کوچک زندان قرچک مکان مناسبی برای در انتظار بودن وجود نداشت. در تمام طول مدت ملاقات چهار پاسیار زن در کنار ما بوده و کاملاً مشرف به تمام مکالمات ما بودند و در طول مدت ملاقات شرایط راحت و مناسبی وجود نداشت».

همچنین مادر آتنا دائمی گفت: «آتنا و گلرخ اعلام کرده‌اند در صورت بی‌توجهی به‌درخواستشان مبنی بر بازگشت به اوین از تاریخ ١٤بهمن شروع به اعتصاب غذا خواهند کرد و تا زمان بازگشت به مدت یک هفته به اعتصاب تر و بعد از گذشت یک هفته در صورت ادامه تبعید اعتصاب تر را به اعتصاب خشک تبدیل خواهند کرد».