چهارشنبه , ۵ آبان ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور: بر اساس آخرین گزارش ارسال‌شده از استانها و شهرستانها 300 نفر از افرادی که در حوادث و ناآرامی‌های اخیر دستگیرشده اند، هنوز در بازداشت به‌سر می‌برند.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور: بر اساس آخرین گزارش ارسال‌شده از استانها و شهرستانها 300 نفر از افرادی که در حوادث و ناآرامی‌های اخیر دستگیرشده اند، هنوز در بازداشت به‌سر می‌برند.

آمار جدید رئیس شوراى امنیت از تعداد بازداشتی‌های اغتشاشات اخیر

رئیس شوراى امنیت کشور اطلاعات جدید از اغتشاشات اخیر کشور ارائه کرد و گفت: دانشجوی بازداشتی نداریم.

رحمانی‌فضلی

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور درباره آخرین وضعیت بازداشت‌شدگان حوادث و ناآرامی‌های اخیر اظهارداشت: بر اساس آخرین گزارش ارسال‌شده از استانها و شهرستانها کمتر از 300 نفر از افرادی که در حوادث و ناآرامی‌های اخیر مرتکب جرم شده‌اند در بازداشت به‌سر می‌برند که پرونده آنها توسط مراجع قضایی در حال رسیدگی است.

وی با بیان اینکه مراجع انتظامی و امنیتی به‌خصوص نیروی انتظامی در ناآرامی‌های اخیر با خویشتن‌داری، مدارا و تدبیر عمل کردند، افزود: با تصمیمات مناسب شوراهای تأمین شهرستان‌ها این ناآرامی‌ها توسط شوراهای تأمین مدیریت شد؛ از سوی دیگر مردم هنگامی که متوجه سوء استفاده دشمنان و برخی افراد از این حوادث شدند صف خود را از آنها جدا کردند.

رئیس شورای امنیت کشور با تأکید بر حق بودن پیگیری مطالبات از طریق قانونی تصریح کرد: رفتار و برخورد نیروهای انتظامی و قضایی با بازداشت‌شدگان حوادث اخیر خوب بوده و کسانی که در ناآرامی‌های اخیر مرتکب جرمی شده‌اند مراجع قضایی به جرم آنها رسیدگی می‌کند.

رحمانی فضلی گفت: با توجه به گزارشهایی که از شهرستان‌ها و استانها به ما رسیده در حال حاضر دانشجوی بازداشتی مربوط به حوادث اخیر نداریم اما اگر وزارت علوم و بهداشت و متولیان امور دانشجویی موردی در این زمینه دارند به ما برای پیگیری معرفی کنند.

وی از وجود 9 بازداشتی در تهران مربوط به حوادث اخیر خبر داد و یادآور شد: میان بازداشت‌شدگان تهرانی نیز هیچ یک از دانشجویان وجود ندارند.

رئیس شورای امنیت کشور به گزارش ارائه‌شده به رییس جمهوری درباره حوادث اخیر اشاره کرد و گفت: در این گزارش تحلیلی تمامی ابعاد و زمینه‌های بروز این ناآرامی‌ها بر اساس گزارش دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و… ارائه و همچنین راهکارهای پیشگیری و جلوگیری از بروز این حوادث نیز پیشنهاد شده است. از سوی دیگر نیز در این گزارش آخرین وضعیت بازداشت‌شدگان حوادث اخیر ارائه شده است.

انتهای پیام/*