چهارشنبه , ۲۸ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » مرگ در خیابان آزادی پس از قمه‌کشی در سوپرمارکت !

مرگ در خیابان آزادی پس از قمه‌کشی در سوپرمارکت !

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی خبر داد که در جریان یک نزاع در سوپر مارکت یکی از بچه محل هایش را به قتل رسانده بود.

به گزارش ایسنا،  در ساعت 24 روز پنجشنبه گذشته رانندگان خودروهای عبوری در خیابان آزادی، نرسیده به میدان آزادی به توقف یک دستگاه خودرو پژو  207 مشکی در وسط خیابان اعتراض کرده و در ادامه با مراجعه تعدادی از رانندگان به خودرو 207 برای بررسی علت توقف خودروی مذکور ، با راننده خون آلودی مواجه شدند که گویا لباس هایش در یک نزاع و درگیری پاره شده است که بلافاصله موضوع به پلیس 110 و اورژانس اعلام شد و مأموران کلانتری 118 ستارخان و تیم اورژانس در محل حاضر و نسبت به انتقال راننده خودرو پژو 207 به بیمارستان اقدام کردند.

همزمان با انتقال راننده پژو 207 به بیمارستان به مأموران اعلام شد که این فرد بر اثر شدت جراحات و خونریزی شدید فوت کرده است که بلافاصله موضوع به بازپرس ویژه قتل و اداره دهم پلیس آگاهی اعلام شد و پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد تشکیل و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی دراختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ پس از شناسایی هویت مقتول به نام “امیر . خ” 30 ساله ، با توجه به شواهد موجود از درگیری منجر به قتل و در بررسی سوابق پلیس 110 اطلاع پیدا کردند که دقایقی پیش از فوت مقتول در پشت فرمان خودرو 207 ، وقوع یک فقره درگیری در خیابان حبیب اللهی به پلیس 110 اعلام شده است. بلافاصله کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با مراجعه به محل درگیری در یک سوپرمارکت در خیابان حبیب اللهی ، در تحقیقات از صاحب سوپرمارکت اطلاع پیدا کردند که درگیری خونینی میان دو جوان در داخل سوپرمارکت آغاز و در حالیکه هر دو نفر به شدت دچار خونریزی شده بودند از مغازه خارج و یک نفرشان با خودرو پژو 405 و نفر دیگر با خودرو پژو 207  محل را ترک کردند .

بابررسی تصویر بدست آمده از دوربین های مداربسته سوپرمارکت ، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی خودرو پژو 405 و در ادامه مالک خودروبه نام شهرام 30 ساله کردند. همچنین در مراجعه به محل سکونت شهرام در خیابان حبیب اللهی اطلاع پیدا کردند که وی به بیمارستان منتقل شده است .

با حضور کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در بیمارستان و پس از انجام اقدامات درمانی بر روی شهرام ، طبق نظر تیم درمانی مشخص شد که شهرام از ناحیه سر، پهلو، ران پا و دستان دچار جراحات شدیدی ناشی از اصابت جسم تیز شده به گونه ای که بر اثر شدت ضربات وارده ، یکی از انگشستان دستش نیز قطع شده است .

شهرام در همان تحقیقات اولیه صراحتا به درگیری با مقتول اعتراف کرد و گفت: من و امیر  بچه محل هستیم و از چندی پیش با یکدیگر اختلاف پیدا کرده بودیم و چندین بار برای یکدیگر پیغام و خط و نشان کشیده بودیم و همین موضوع انگیزه درگیری من و امیر شد .

شهرام در خصوص درگیری منجر به قتل امیر به کارآگاهان گفت : در سوپر مارکت بودم ؛ ناگهان امیر با یک قمه وارد سوپرمارکت شد و بدون هیچ صحبتی چندین ضربه به سمت من پرتاب کرد که باعث جراحت و خونریزی شدید من شد؛ در همین زمان امیر قصد خارج شدن از مغازه را داشت که ناگهان قمه از دستش خارج شد و روی زمین افتاد، خودم را به قمه امیر رسانده و در همان وضعیت خودم من نیز چندین ضربه به سمت وی پرتاب کردم. امیر خودش را به ماشینش که یک پژو 207 مشکی بود رساند و من نیز به کمک تعدادی از دوستانم خودم را با ماشین پژو 405  به بیمارستان رسانده و تحت عمل قرار گرفتم و پس از آن خبری از امیر ندارم.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمیدمکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ دراین باره گفت: با توجه به شواهد و دلایل بدست آمده از محل درگیری منجر به جنایت و همچنین اعتراف صریح متهم به درگیری منجر به جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر شد تا متهم پس از پایان مراحل درمانی ، برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پیلس آگاهی تهران بزرگ قرار گیرد.

منبع: ایسنا