شنبه , ۱۳ آذر ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » وزیر خارجه فرانسه مدعی است که پیش از این در خصوص توان دفاعی موشکی ایران مذاکراتی داشته و این بار برای بررسی حمایت تهران از “حزب الله” لبنان و “انصارالله” یمن، به ایران می‌آید.

وزیر خارجه فرانسه مدعی است که پیش از این در خصوص توان دفاعی موشکی ایران مذاکراتی داشته و این بار برای بررسی حمایت تهران از “حزب الله” لبنان و “انصارالله” یمن، به ایران می‌آید.

سفر وزیرخارجه فرانسه به ایران برای اتمام حجت پیرامون ضرورت پایان نفوذمخرب رژیم ایران در منطقه و حمایتهای مالی از حزب الله و حوثیهای یمن!

جوان آنلاین:‌ «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه اواخر سال جاری برای رایزنی با مقامات ایران به تهران می‌آید.

آنطور که لودریان به لوفیگارو گفته، این سفر روز 5 مارس (14 اسفند ماه) و با هدف مذاکره در خصوص حمایت رژیم ایران از “محور مقاومت”؟! صورت می‌پذیرد.

لودریان پیش از این اعلام کرده بود که اواسط مرداد ماه طی سفری دو روزه به تهران می‌آید تا برنده شدن «حسن روحانی» در انتخابات ریاست‌جمهوری و انتصاب وی به عنوان رئیس دولت دوازدهم را تبریک بگوید.

این سفر انجام نشد و وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که آقای وزیر 16 دی ماه به تهران خواهد آمد. با جرقه خوردن ناآرامی‌ها در برخی شهرهای ایران، فرانسوی‌ها این سفر را هم کنسل کردند.

لودریان در خصوص برنامه سفر جدید خود گفته: «با ایران در خصوص مسئله موشک‌های بالستیک و مسائل منطقه‌ای مذاکراتی داشته‌ایم؛ تمایل داریم که در خصوص نفوذ مخرب نظامی ایران در منطقه، حمایت مالی آنها از حزب‌الله و حوثی‌های یمن هم با آنها مذاکره کنیم؛ به همین خاطر است که 5 ماه مارس به ایران می‌روم.»

دولت جدید فرانسه (تحت رهبری امانوئل ماکرون) از موافقان سرسخت مذاکره با رژیم ایران بر سر محدود شدن برنامه دفاعی موشکی است.

وزارت خارجه ولایت فقیه بارها شایعات مربوط به مذاکره با دشمنان ملت ایران بر سر توان دفاعی موشکی را تکذیب کرده است.