شنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۱
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » احتمال از سرگیری تحریم رادیو و تلویزیون رژیم ایران و تعلیق حسابهای بانکی کارکنان آن از سوی آمریکا
President Donald Trump delivers a speech on national security, Monday, Dec. 18, 2017, in Washington. (AP Photo/Evan Vucci)

احتمال از سرگیری تحریم رادیو و تلویزیون رژیم ایران و تعلیق حسابهای بانکی کارکنان آن از سوی آمریکا

روزنامه گاردین در شماره روز سه‌شنبه 19دی خود از احتمال تحریم رادیو و تلویزیون رسمی نظام حاکم بر ایران و در پی آن، تعلیق حسابهای بانکی افراد وابسته به این سازمان از سوی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا خبر داد. این روزنامه نوشت:‌

 «دونالد ترامپ قصد دارد در موعد تمدید معافیت‌های تحریمی برای رادیو و تلویزیون در پایان ماه ژانویه، آن را امضا نکند و تحریم‌ها علیه این سازمان را فعال کند. یک منبع آگاه به فرایند تصمیم‌گیریها درباره تحریم رادیو و تلویزیون ایران گفت ترامپ متقاعد شده است از اعمال محدودیت‌های جدید برای بانک مرکزی خودداری کرده و سازمانهای خاص مانند تلویزیون دولتی ایران را هدف قرار دهد. بنابراین گزارش: «عدم امضای این معافیتها به‌معنی آن خواهد بود که فعالیت‌های دفاتر رادیو و تلویزیون، توان این سازمان برای خرید محتوای بین‌المللی و توان آن برای مخابره‌های زنده ماهواره‌یی محدود خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید «این احتمال هم وجود دارد که تمامی وابستگان داخلی رادیو و تلویزیون در داخل ایران هم تحت تأثیر این قانون قرار بگیرند و حسابهای بانکی آنها معلق شوند.

طی روزهای گذشته وزارت خزانه‌داری آمریکا، تعدادی از شرکتهای حکومت ایران را به‌دلیل سهیم بودن در صنایع موشکی و نظامی این رژیم، تحریم کرد.