پنجشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » مشاهدات عینی خبرنگار تسنیم از اغتشاشات تهران!!

مشاهدات عینی خبرنگار تسنیم از اغتشاشات تهران!!

 

به راستی اغتشاش‌گران چگونه به اموال عمومی آسیب‌زدند!!!!!

عباس کلاهدوز خبرنگار و گزارشگر خبرگزاری اطلاعات سپاه پاسداران موسوم به تسنیم: عصر روز گذشته (شنبه، 9 دی 1396) عده‌ای به بهانه تجمع اعتراضی روزهای گذشته در برخی از شهرهای کشور، دست به اغتشاش در نقاطی از شهر تهران زدند که با تخریب اموال عمومی همراه بود، خبرنگار سیاسی تسنیم در گزارشی مشاهدات عینی خود را از این اتفاق برای مخاطبان توصیف کرده است.

** حدود ساعت 18 در تقاطع خیابان‌های ولی‌عصر و  انقلاب در ضلع شمال پارک دانشجو برای تهیه گزارش حضور پیدا کردم؛ اوضاع ملتهب شده بود، حدود 200 نفر، کاملاً منظم که به نظر می‌رسید سازماندهی شده‌اند، شعارهای هماهنگ تند و ساختارشکن علیه نظام می‌دادند، مقابل آنها نیروهای انتظامی ایستاده و خواستار متفرق شدن‌شان بود اما توجهی نمی‌کردند.

** در میان اغتشاش‌گران، لیدرهایی هم هستند که مرتب شعارها را تندتر کرده و بسته به شرایط شعارها را هماهنگ عوض می‌کنند اما در میان شعارها اثری از مطالبه اقتصادی حتی در حد یک شعار هم نیست.

** با گذشت دقایقی، اغتشاش‌گران علاوه بر شعارهای ساختارشکن به سنگ پرانی علیه ماموران انتظامی هم روی آوردند که نهایتاً منجر به بروز درگیری شد. پس از متفرق شدن حلقه منسجم عوامل اغتشاش‌ از محوطه مرکزی پارک دانشجو در مقابل تئاتر شهر، اغتشاش‌گران به ضلع جنوب‌شرقی و غربی پارک رفته و در کوچه‌های روبروی پارک به صورت سازماندهی شده، موضع گرفتند.

اغتشاش‌گران به ماشین‌های  پارک شده مردم و اموال عمومی خسارت زدند

این تصویر با تلفن همراه خبرنگار تسنیم از صحنه اغتشاش گرفته شده است

** در داخل کوچه‌ها اغتشاش‌گران علاوه بر سنگ‌پرانی به سوی پلیس، سطل آشغال‌های پلاستیکی و محتویات داخل سطل آشغال‌های فلزی را در کسری از ثانیه به آتش می‌‌کشند و حالا با این التهاب، حتی عبور و مرور برای ماشین‌های شخصی و اتوبوس‌های واحد هم در خیابان شلوغی همچون ولی‌عصر مشکل می‌شود.

برخی حافظان امنیت به دلیل سنگ‌پرانی اغتشاش‌گران مجروح شدند

این تصویر با تلفن همراه خبرنگار تسنیم از صحنه اغتشاش گرفته شده است

** در این بین اغتشاش‌گران به بخشی از اموال عمومی همچون ماشین‌های پارک شده هم آسیب‌ رسانده‌اند، به کرکره‌ مغاره‌ها هم حمله‌ور شده‌اند و از همه عجیب‌تر چندین “کوکتل مولوتوف” به سوی حافظان امنیت پرتاب می‌‌کنند که به دلیل فاصله نسبتاً زیاد بمب‌های دست‌ساز با ماموران در میان کوچه فرود آمده و سریعاً مشتعل شده و آتش می‌گیرد.

** حالا داخل کوچه از سویی به دلیل  آتش گرفتن “کوکتل مولوتوف”‌های اغتشاش‌گران و از سوی دیگر استفاده پلیس از گازهای اشک‌آور به شدت دودآلود شده، در این اثنا کوهی از سنگ هم از سوی اغتشاش‌گران به طرف ماموران روانه می‌شود؛ تعدادی از ماموران از ناحیه سر و صورت مصدوم می‌شوند که امداد رسانان به کمک آنها می‌شتابند.

سرانجام با حضور ماموران انتظامی آشوب‌های تهران با خسارت به اموال عمومی پایان می‌یابد

** نزدیک به 3 ساعت از آشوب‌ها می‌گذرد که ماموران یگان ویژه ناجا با یگان موتوری به سوی اغتشاش‌گران رفته و پس از متفرق کردن، هسته سازماندهی‌شان را پراکنده و شماری از آنها را بازداشت می‌کنند و اینگونه است که اغتشاش‌ در این نقطه تهران به پایان می‌رسد.

انتهای پیام/