چهارشنبه , ۱۳ مهر ۱۴۰۱
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » رئیس تشخیص مصلحت نظام ایران در کدام کشور مخفیانه بستری است؟

رئیس تشخیص مصلحت نظام ایران در کدام کشور مخفیانه بستری است؟

 

العربیه؛ محمود هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران و جانشین اکبر هاشمی رفسنجانی مدتی است که برای ادامه درمان به خارج از ایران سفر کرده است، اما هیچ اطلاعاتی درباره بیماری او و یا کشوری که برای ادامه درمان به آن سفر کرده، منتشر نشده است.

پایگاه خبری تابناک به نقل از سید علاء هاشمی شاهرودی، فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از تعطیلی کلاس‌های درس خارج او در حوزه علمیه قم خبر داد و گفت: «دروس ایشان چند روزی برای تکمیل دوره درمان تعطیل خواهد بود، عدم حضور ایشان در جلسه مجمع تشخیص نیز به همین دلیل است و به زودی برنامه ها و دروس آیت الله هاشمی شاهرودی از سر گرفته خواهد شد.»

عدم انتشار هیچ خبری درباره نوع بیماری و مکان درمان هاشمی شاهرودی سوالات بسیاری در جامعه ایران به وجود آورده است. عصر ایران با انتشار مطلبی تحت عنوان ” مردم ایران نامحرم نیستند؛ آیت الله هاشمی شاهرودی کجاست؟” خواستار پاسخ به سوالات مطرح شده درباره هاشمی شاهرودی شد.

عصر ایران نوشت: “سالانه افراد زیادی برای درمان به خارج از کشور می روند و آیت الله هاشمی شاهرودی هم یکی از آنان که برایش آرزوی سلامتی می کنیم؛ اما این که کشور مقصدش را از دید مردم ایران پنهان می کنند، اثر روانی بسیار بدی بر روی مردم دارد. قطعاً نمی توانند ادعا کنند که مسائل امنیتی در میان است چرا که کشور مقصد می داند و در جریان جزئیات است و حتی شماره اتاق بستری را هم می دانند ولی مردم ایران نمی دانند که مسؤول بلند پایه کشورشان در کجای این دنیاست! ”

پایگاه خبری تحلیلی الف نیز با انتشار مطلبی تحت عنوان “بیماری آیت‌الله نگران‌کننده است؟” به شایعات مطرح شده درباره سرنوشت هاشمی شاهرودی دامن زد.

سوالات درباره سرنوشت نامعلوم هاشمی شاهرودی از این رو مطرح می‌شود که هنوز شبهات مربوط به مرگ اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس پیشین مجمع تشخیص مصلحت ایران به درستی پاسخ داده نشده‌اند.

فائزه هاشمی دختر هاشمی رفسنجانی در روزهای گذشته اعلام کرد که شورای امنیت ملی ایران جلسه‌ای با حضور همه اعضای خانواده هاشمی و برخی از اعضای شورای عالی امنیت برگزار کرده و در آن جلسه به خانواده هاشمی گفته شده که در بدن رفسجانی 10 برابر حد مجاز مواد رادیو اکتیو کشف شده است.

فائزه هاشمی به «اعتمادآنلاین» گفت: «در این جلسه به ما اعلام کردند که بررسی نشان می‌دهد که در بدن پدر 10 برابر حد مجاز رادیواکتیو بوده است. البته اعلام کردند که در بدن مادر 3برابر حد مجاز و در بدن خواهرم فاطمه نیز 1 برابر حد مجاز رادیواکتیو بوده است و البته به ما اعلام کردند که دلیل فوت این نبوده است.»

سید محمود هاشمی شاهرودی که در 24 مرداد 1327 در نجف به دنیا آمد، در 23 مرداد 1396 با حکم رهبر ایران به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، جانشین اکبر هاشمی رفسنجانی شد. او از سال 1373 عضو شورای نگهبان بود. او همچنین به مدت یک دهه ریاست قوه قضائیه ایران را بر عهده داشت.