دوشنبه , ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » ادعای تازه ریاست ستادارتش روسیه در سوریه: آمریکا “تروریست‌ها” را در «التنف» آموزش می‌دهد!

ادعای تازه ریاست ستادارتش روسیه در سوریه: آمریکا “تروریست‌ها” را در «التنف» آموزش می‌دهد!

ریاست ستاد ارتش روسیه ادعا کرد که آمریکا “تروریست “ها را در پایگاه خود در «التنف» واقع در جنوب سوریه آموزش می‌دهد.

به گزارش مهر به نقل از روسیا الیوم، ریاست ستاد ارتش روسیه مدعی شدکه آمریکا تروریست ها را در پایگاه خود در «التنف» واقع در جنوب سوریه آموزش می دهد؟!

بر اساس این گزارش، ریاست ستاد ارتش روسیه با بیان اینکه اغلب “تروریست” های داعش پس از شکست در سوریه و عراق به لیبی منتقل شده اند، تاکید کرد که ماموریت اصلی در سوریه طی سال ۲۰۱۸ نابودی تروریست های جبهه النصره است.

ریاست ستاد ارتش روسیه همچنین تصریح کرد: ۶۰ تا ۷۰ هزار داعشی را در سوریه به هلاکت رساندیم.

ازجانب دیگر «سرگئی شویگو»، وزیر دفاع روسیه روز سه شنبه در یک کنفرانس تلفنی گفت: روسیه تأسیس پایگاه های نظامی دائمی در سوریه را آغاز کرده است.

او ادامه داد: هفته گذشته، فرمانده کل نیروهای مسلح روسیه، دستور سازماندهی و تقویت پرسنل نظامی حاضر در دو پایگاه طرطوس و حمیمیم در سوریه را صادر کرد و ما نیز تأسیس پایگاه نظامی دائمی در این کشور را آغاز کردیم.

سرگئی سورویکین، فرمانده نیروهای روس در سوریه درباره حضور دائمی نیروهای این کشور در خاک سوریه گفت: در آینده نزدیک، 23 هواپیما، دو بالگرد، نیروهای ویژه و واحدهای پزشکی به پایگاه های دائمی روسیه در سوریه بازمی‌گردند.

مسلح شدن فلسطینی ها برای مقابله با حزب الله لبنان/ تاسیس پایگاه نظامی دائمی روسیه در سوریه /بازگشت قریب‌الوقوع البغدادی به عراق/ورود نظامیان ترکیه به خاک قطر/سرنگونی جنگنده سوری توسط گروه ارتش آزاد

ایده ساخت پایگاه نظامی دائمی در حالی اجرایی شده که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور، ماه گذشته اعلام کرد، بخشی از نیروهای خود را از سوریه خارج می کند. این در حالی است که پوتین از سال 2015 بارها دستور خروج بخشی از نیروهای نظامی روسیه را از سوریه صادر کرده بود. پوتین اشاره ای به تعداد سربازانی که باید از سوریه خارج شوند نکرده، ولی بر فعالیت دو پایگاه طرطوس و حمیمیم تأکید کرد.

رئیس جمهور روسیه چندی پیش در سفر غیره منتظره به سوریه در پایگاه هوایی حمیمیم مورد استقبال بشار اسد، رئیس جمهور سوریه قرار گرفت. این نخستین سفر یک مقام ارشد سیاسی روسیه پس از سفر سال 2010 دیمیتری مدودف به سوریه است.