شنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۱
صفحه اول » فرهنگ » بودجه‌ سري‌ پنتاگون‌ برای‌ تحقیق‌ در مورد‌ بشقاب‌ پرنده‌ها

بودجه‌ سري‌ پنتاگون‌ برای‌ تحقیق‌ در مورد‌ بشقاب‌ پرنده‌ها

 

وزارت دفاع آمريکا براي اولين بار اجراي طرحي در اين وزارتخانه براي رهگيري بشقاب پرنده ها و تحقيق درباره آنها را تائيد کرد.

به گزارش يورونيوز؛ وزارت دفاع آمريکا وجود بودجه مخفيانه پنتاگون براي رهگيري و تحقيق در مورد بشقاب پرنده ها را تاييد کرد.
وزارت دفاع آمريکا براي اولين بار اجراي طرحي در اين وزارتخانه براي رهگيري بشقاب پرنده ها و تحقيق درباره آنها را تائيد کرد.پنتاگون تاکيد کرد اين طرح از سال دو هزار و دوازده ميلادي تاکنون متوقف مانده است. روزنامه نيويورک تايمز در گزارشي نوشت وزارت دفاع آمريکا در فاصله بين سال هاي دو هزار و هفت تا دو هزار و دوازده سالانه بيست و دو ميليون دلار را به اين طرح اختصاص داده بود. وزارت دفاع امريکا در اين بازه زماني و درچارچوب اين طرح به بررسي گزارش هاي دريافتي از پرواز اشياء ناشناس در آسمان پرداخته است. بنا بر همين گزارش هر چند بودجه اين طرح از سال دو هزار و دوازده قطع شده است اما بررسي گزارش هاي مشکوک به پرواز بشقاب پرنده ها ادامه يافته است. با اين وجود اگرچه مقامات وزارت دفاع آمريکا و مجريان اين طرح محرمانه، اجراي آن را تائيد کرده اند اما همچنان بخش هايي از آن در ميان اسناد طبقه بندي شده پنتاگون قرار دارد. هري ريد، سناتور پيشين ايالت نوادا از حمايان اصلي اين طرح بوده است. او در زمان آغاز اجراي اين طرح در سال دو هزار و هفت ميلادي، رهبر اکثريت دموکرات در مجلس سنا بود.