سه شنبه , ۱۴ آذر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » سخنان محمود صادقی در مجلس شورا: نماینده های کنونی مجلس، عصاره ملت نیستند، بلکه عصاره شورای نگهبان اند!

سخنان محمود صادقی در مجلس شورا: نماینده های کنونی مجلس، عصاره ملت نیستند، بلکه عصاره شورای نگهبان اند!

 

محمودصادقی: میگویند اگر دست مفسدین را رو کنیم کارها میخوابد!

محمود صادقی در بخشی از سخنانش خطاب به نمایندگان مجلس گفت: «برخی همکاران می گویند «ما اگر دست به فاسدها بزنیم، کارها می خوابد؛” ما دچار تله فساد شدیم، چون فساد، فساد می آورد… چرا ما با مفسدین همکاری می کنیم… چرا از افشای نام بدهکاران بانکی هراس داریم».

روز گذشته، سخنان محمود صادقی در مجلس شورای اسلامی، گرفتار حاشیه شد؛ حاشیه ای که گاهی احساس می شود آگاهانه طراحی می شود تا اصل و بنیان حرف شنیده نشود. روز گذشته هم از آن همه جملات دردناک این نماینده آزاده مجلس، تنها این جمله برجسته شد که نماینده های کنونی مجلس، عصاره ملت نیستند، بلکه عصاره شورای نگهبان اند!ند!

اما تلخ ترین و جدی ترین حرف او شنیده نشد یا حاشیه ای درست کردند که شنیده نشود.

بر اساس این گزارش، کلید عدم برخورد با مفاسد در کشور، شاید در جمله اول مطلب نقل قول شده از محمود صادقی در پاراگراف پیشین باشد: اگر دست به فاسدها بزنیم، کارها می خوابد! در این عبارت که در آن هم غم و غصه هست و هم یک اعتراف ویرانگر، نیز این معنا نهفته است که یا کارهای اقتصادی مملکت در دست فاسدها هست که اگر دست به آنها بزنیم، کار کشور را می خوابانند یا فاسدها آنقدر قدرت دارند که اگر دست به آنان بزنیم، با اشارتی کارهای کشور را می خوابانند! و این به زبان بی زبانی، همه آن سؤالی است که مردم در پی آن هستند که چرا با مفسدین و بدهکاران عمده سیستم بانکی برخورد نمی شود.

صادقی البته از عدم برخورد هم پای را فراتر می نهد و خطاب به نمایندگان می گوید: چرا با مفسدین همکاری می کنید؟!

خیلی ها روز گذشته دوست داشتند، این جملات شنیده نشود، خیلی ها دوست داشتند که عصاره فضائل ملت یا شورای نگهبان برجسته شود. خیلی های دیگر هم تمایل داشتند که دعوای محمود صادقی و رئیس قوه قضائیه برجسته شود؛ اما دوست نداشتند، بشنوند که اگر دست فاسدها بزنیم کارهای کشور می خوابد؛ بنابراین، روز گذشته حاشیه ها در مجلس درست شد. می شود این گزارش را همچنان ادامه داد؛ اما چه فایده که اگر دست به فاسدها بزنیم، کارهای کشور می خوابد!