یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » خاتمی: هرچقدر بتوانیم بر قدرت موشک‌مان اضافه خواهیم کرد تا خیال راحت را از کاخ سفیدنشینان بگیریم

خاتمی: هرچقدر بتوانیم بر قدرت موشک‌مان اضافه خواهیم کرد تا خیال راحت را از کاخ سفیدنشینان بگیریم

 

احمد خاتمی در نماز جمعه امروز تهران گفت:‌ هرچقدر بتوانیم بر قدرت موشک‌مان اضافه خواهیم کرد تا خیال راحت را از کاخ سفیدنشینان بگیریم. وی همچنین خواستار انتفاضه (خیزش) دوباره فلسطینی‌ها شد و افزود که بر اسرائیل «بتازید» و «هر چقدر که بتوانید به این رژیمآسیب بزنید».

به گزارش خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه، خاتمی گفت: در دنیایی که منطق در کار قدرت‌ها نیست، در چنین دنیایی نمی‌شود، مسلح نبود. نمی‌شود مقتدر نبود، باید مقتدر بود، لذا یک فرق بین اقتدار ما و اقتدار دیگران است. اقتدار دیگران برای تجاوزگری است و اقتدار ما برای بازدارندگی است. ما موشک داریم، موشک هم می‌سازیم و هرچقدر هم بتوانیم بر قدرت موشک‌مان اضافه خواهیم کرد تا خیال راحت را از کاخ سفیدنشینان بگیریم و می‌گیریم.

خاتمی افزود:‌رهبر نظام گفت مواجهه با خصومت دشمنان در گرو توانایی نیروهای مسلح است، تاکید می‌کنیم سراغ بمب اتم نمی‌رویم که پیامبر اکرم ما را از سلاح کشتار جمعی منع کرده است اما به فصل خدا در عرصه قدرت موشکی نظام اسلامی ما مصمم است و بر افزایش ارتقای این قدرت تاکید دارد تا اگر روزی دیوانه‌ای بنام رژیم صهیونیستی غلطی بکند تل‌آویل و حیفا را با خاک یکسان کنیم.

وی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به سالروز میلاد پیامبر اسلام و گرامیداشت روز دانشجو گفت: دانشجو و طلبه دو بال رشد دانش در این کشور هستند. از دانشجویان گرامی انتظار می‌رود آن بهانه‌ای که سبب شد تا ۱۶ آذر بنام آنان نامگذاری شود را پاس بدارند که آن ایستادگی در برابر دولت متجاوز آمریکا و مسئولان این دولت بود. امروز هم دانشجویان عزیز ما می‌توانند با درس عمیق و تعهد و با بصیرت همان نقش را ایفا کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خطبه دوم زلزله کرمانشاه را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: مردم در این عرصه سنگ‌تمام گذاشتند. به سمت سرما می‌رویم، مسئولان محترم کار می‌کنند اما انتظار این است در این امر تسریع صورت بگیرد تا سه ماه سرمای زمستان بر این داغ‌دیدگان و مصیبت‌دیدگان سخت نگذرد. مسئولان محترم کشور بدانند کشورمان زلزله‌خیز‌ است؛ می‌خواهید باور کنید می‌خواهید باور نکنید.کرمان، کرمانشاه، بوشهر، گیلان و مناطق دیگر پا پدیده زلزله مواجه شده‌اند لذا به استحکام بناها بپردازید، برنامه‌ریزی داشته باشید، برنامه‌های ۱۰ سال و ۲۰ ساله انجام دهید. استحکام را در دستور کار قرار دهید تا آسیب‌های این چنین نبینیم.

خاتمی انتقال پایتخت اسرائیل از تل‌آویو به بیت‌المقدس و حمایت ترامپ از این تصمیم را مورد توجه قرار داد و افزود:‌ انتقال پایتخت اسرائیل از تل‌آویو به قدس شریف فریاد جهانیان را به صدا درآورده و حتی همپیمانان آمریکا هم دادشان درآمده است. نکته اول در این موضوع اذعان مسئولان آمریکا به روانی بودن رئیس‌جمهور آمریکاست که معتقدند او مشکل روانی پیدا کرده و تا دیر نشده باید درمانش کرد تا فجایع دیگری بوجود نیاید.

وی ادامه داد:‌ حدود ۷۰ سال است که فلسطین اشغال شده و در طول این مدت مدام دنیای استکبار حامی این اشغال بوده و الان هم دموکرات و جمهوری‌خواه حامی این اشغال ظالمانه هستند و این تصمیم اخیر غصب مضاعف است. باید همه جهان و نه تنها جهان اسلام در برابر این تجاوز آشکار به حقوق مردم فلسطین بایستد.

احمد خاتمی با بیان اینکه واکنش بسیار گسترده ای به این اقدام ترامپ صورت گرفته بوده اما این کافی نیست و باید در کنار این محکوم‌کردن‌ها، اقدام عملی صورت بگیرد، گفت:‌ اقدام عملی هم همان است که رهبر حزب‌الله گفت یعنی کشورهای اسلامی سفرایشان را فرا بخوانند و سفارت‌خانه‌های اسرائیل را در همه جهان ببندند و نباید این غائله تمام شود و این فریاد و خروش تا عقب‌نشینی کاملاسرائیل ادامه داشته باشد.