شنبه , ۹ اسفند ۱۳۹۹
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » مشاور امنیت ملی آمریکا:‌ صبر استراتژیک آمریکا در برابر ایران تمام شده، رژیمهای یاغی ایران و کره شمالی به‌دنبال تسلیحات کشتار جمعی بوده و صادر کننده تروریسم هستند

مشاور امنیت ملی آمریکا:‌ صبر استراتژیک آمریکا در برابر ایران تمام شده، رژیمهای یاغی ایران و کره شمالی به‌دنبال تسلیحات کشتار جمعی بوده و صادر کننده تروریسم هستند

به گزارش تلویزیون فاکس‌ نیوز ۱۱آذر ۹۶؛ ژنرال مک مستر در مرکز رونالد ریگان گفت: … امروز چیزی که می‌خواهم در مورد آن با شما صحبت کنم احیای اعتماد استراتژیک آمریکاست.

در ۱۹۸۷ رئیس‌جمهور ریگان اولین استراتژی ملی را امضا کرد. امروز در حالی که به استراتژی ملی ترامپ نزدیک می‌شویم ما در مقطع مشابهی قرار داریم.

روسیه و چین قدرتهای تجدیدنظر طلب نظم سیاسی اقتصادی و دیپلماتیک بعد از جنگ جهانی دوم را تخریب می‌کنند تا منافع خود را به هزینه ما و متحدانمان پیش ببرند.

مشاور امنیت ملی آمریکا گفت؛ دوران صبر استراتژیک آمریکا در برابر حکومت ایران تمام شده است. رژیمهای یاغی ایران و کره شمالی حاکمیت همسایگانشان را نقض کرده‌اند و به‌دنبال تسلیحات کشتار جمعی بوده‌ و تروریسم را به دیگر کشورها صادر می‌کنند.

سازمانهای افراطی اسلامی مانند داعش تمامی مردم متمدن را در هر گوشه جهان تهدید می‌کنند.

این چالشهای امنیت ملی ما را تهدید می‌کنند. به همین دلیل نیازمند بازبینی سیاست خارجی آمریکا هستیم.

من می‌توانم به شما بگویم که روی حفاظت از کشورمان متمرکز خواهیم بود.

در ریاض دونالد ترامپ اشاره کرد کسانی که با تروریسم اسلامی مقابله نمی‌کنند هم توسط تاریخ و هم توسط خدا قضاوت خواهند شد.

وی همین اواخر در کره جنوبی در مورد نقض حقوق‌بشر در رژیم کره شمالی صحبت کرد و گفت این رژیم مردم خود را با استبداد و فاشیزم و سرکوب، زندانی می‌کند.

رئیس‌جمهور آمریکا به استفاده اسد از شنیع‌ترین تسلیحات روی زمین برای ارتکاب کشتار جمعی شهروندان بیگناه از جمله کودکان پاسخ داد. وی بعد تعهد خود به ارزشهای آمریکا را با تغییر سیاست آمریکا نسبت به کوبا، رژیم ایران و ونزوئلا نشان داد.