شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » گزارش از کانون زلزله در کرمان

گزارش از کانون زلزله در کرمان

خسارت زلزله به ۸ روستا/ معادن کوهساران راور تعطیل شد

زلزله کرمان

قطع برق، فروریختگی خانه‌های خشت‌و‌گلی روستایی و زیر آوارماندن احشام از جمله خسارات زلزله صبح امروز در منطقه هجدک کرمان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از هجدک، با زلزله 6.1 ریشتری صبح امروز در هجدک کرمان مردم به خیابان‌ها ریختند؛ این زلزله در شهرهای کرمان، راور، زرند و رفسنجان احساس شد.

* براساس گزارش خبرنگار تسنیم از کانون زلزله در روستای گورک بخش کوهساران شهرستا راور، خانه‌های خشت‌وگلی روستایی در این منطقه فرو ریخته است.

* روستاها قطع بوده و اکیپ اتفاقات و عملیات برق چترود در حال اتصال برق است. همچنین اکیپ‌های هلال‌احمر، سپاه پاسداران و فرمانداری راور بلافاصله در منطقه حضور یافته‌اند.

* مردم از ترس به کوچه‌ها آمده و گروه‌های امدادی هلال احمر در بررسی آخرین وضعیت زلزله در این منطقه هستند.

* فرماندار راور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: هیچ خسارات جانی براثر این زلزله گزارش نشده است.

* فرمانده سپاه راور کرمان نیز با بیان اینکه بعد از وقوع زلزله بلافاصله تیمی از سپاه ناحیه راور در محل حضور یافت، اظهار داشت: خدا را شکر تلفات جانی نبوده و فقط چند رأس دام تلف شده و تعدادی خانه قدیمی تخریب شده است.

* مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی کرمان نیز اعلام کرد: بنزین اضافی در جایگاه‌های استان کرمان توزیع شده و همه جایگاه‌ها با حداکثر ظرفیت فعال هستند.

* معاون استاندار کرمان از خسارت زلزله 6.1 ریشتری صبح امروز به 8 روستا خبر داد.

* براساس آخرین آمار مرکز زلزله‌نگاری کشور از صبح امروز تا لحظه مناطق مختلف استان کرمان از جمله هجدک، چترود، شهداد و کهنوج بالاى 30 بار لرزیده‌اند.

* فرمانده سپاه راور با بیان اینکه جلسه اولیه شورای تامین راور برگزار و بلافاصله 3 اکیپ از نیروهای سپاه استان کرمان به منطقه زلزله‌زده در هجدک اعزام شد، گفت: زلزله در حدود هشت روستا بسیار شدید بود، پس لرزه‌ها ادامه دارد و مردم از نگرانی در بیرن از خانه‌ها به‌سر می‌برند.

* مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با بیان اینکه از صبح امروز بیش از 10 تیم امداد نجات شامل تیم‌های ارزیاب، سگ‌های زنده‌یاب و کمک‌رسانی به منطقه اعزام شده است، اظهار داشت:  زیادی از خانه‌های قدیمی روستایی در منطقه فروریخته است و در حال حاضر تیم‌های ارزیاب جمعیت هلال احمر استان کرمان در حال ارزیابی از میزان خسارات مالی در منطقه هستند.

* سرپرست مدیریت بحران استانداری کرمان با اشاره به تخریب 122 منزل مسکونی روستای کوهک کرمان، از اعزام تیم‌های اسکان اضطراری به‌منظور اسکان زلزله‌زدگانی که منزل آن‌ها تخریب شده است به منطقه خبر داد.

* محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اعضای ستاد بحران استان در کانون زلزله حضور دارند و مشکلات مردم در حال بررسی است، گفت: تیم‌های ارزیاب در حال بررسی میزان خسارات مالی در روستاهای زلزله‌زده هستند.

* فرماندار شهرستان راور گفت: معادن اشکیلی، اسدآباد، باب‌نیزو و هجدک در بخش کوهساران راور به دلیل زلزله صبح امروز تعطیل شد.

انتهای پیام/