یکشنبه , ۶ آذر ۱۴۰۱
صفحه اول » بین المللی » بن سلمان رئیس‌جمهور آمریکا را «فردی مناسب در زمانی مناسب» خواند

بن سلمان رئیس‌جمهور آمریکا را «فردی مناسب در زمانی مناسب» خواند

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی، رئیس‌جمهور آمریکا را «فردی مناسب در زمانی مناسب» خوانده و گفته که ریاض با حمایت‌های او در حال تشکیل ائتلاف علیه نظامِ ایران است.

ولیعهد عربستان سعودی در مصاحبه ای با نیویورک تایمز گفته است: «درسی که از اروپا آموختیم این است که مماشات با نظامِ ایران نتیجه نمی‌دهد.باید با  نظام ایران که رو به گسترش مرزهایش آورده، مقابله کرد.»

محمد بن سلمان،  درباره «سعد الحریری»، گفت: اصل ماجرا در لبنان  این است که آقای سعدالحریری نمی‌خواهد برای دولت لبنان در حالی که تحت کنترل حزب‌الله است، پوشش سیاسی فراهم کند.

ولیعهد ۳۲ ساله عربستان،محمد بن سلمان  در عین حال مسئولیت وزارت دفاع پادشاهی عربستان را نیز به عهده دارد.

بن سلمان در مورد یمن نیز به نیویورک‌تایمز گفته، نبرد در این کشور به نفع ریاض و متحدانش پیش می‌رود و آنها بیش از ۸۵ درصد این سرزمین را در اختیار دارند.
ولیعهد عربستان به گزارش‌ها درباره اینکه طرح فسادستیزی او گامی برای قبضه قدرت و آماده کردن مقدمات برای رسیدن به تاج و تخت پادشاهی است را «مضحک» خواند و گفت، بسیاری از بازداشت‌شدگان در هتل مجلل «ریتز کارلتون»، از قبل وفاداری خود را به او و برنامه‌هایش برای اصلاحات اعلام کرده بودند.

بن سلمان در بخش دیگری از این مصاحبه تأکید کرد، فساد فراگیر در عربستان سعودی «سالانه تقریباً ده درصد از کل مخارج دولتی را می‌بلعد.»

بن سلمان رئیس‌جمهور آمریکا را «فردی مناسب در زمانی مناسب» خوانده و گفته که ریاض با حمایت‌های او در حال تشکیل ائتلاف علیه ایران است.