جمعه , ۱۵ مهر ۱۴۰۱
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » فاطمه کروبی: مسئولان «حاشیه» نروند و یکبار به صورت شفاف درباره حصر توضیح دهند

فاطمه کروبی: مسئولان «حاشیه» نروند و یکبار به صورت شفاف درباره حصر توضیح دهند

فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی،‌از رهبران معترضان به نتایج انتخابات سال ۸۸، از مقام‌های جمهوری اسلامی ایران خواست درباره حصر این رهبران «حاشیه» نروند و دست‌کم یک بار٬ به صورت «شفاف»٬ درباره آن توضیح دهند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، خانم کروبی روز پنجشنبه دوم آذر، این درخواست را در کنگره انجمن مدرسین دانشگاه‌ها بیان کرد.

وی بدون اشاره به نام فرد خاصی گفت: «من از بزرگان و مسئولین می‌خواهم یک بار هم شده شفاف درباره حصر توضیح دهند٬ چرا که حاشیه رفتن درست نیست».

فاطمه کروبی با اشاره به گذشت حدود سه هزار روز از حصر مهدی کروبی٬ میرحسین موسوی و زهرا رهنورد٬ حصر آنها را

غیرعقلانی٬ غیرانسانی و غیرقانونی عنوان کرد و گفت که این موضوع٬ «خوراکی برای دشمنان» شده است.

او با طرح این پرسش که «شورای امنیت ملی کشورمان با چه مجوزی چنین تصمیماتی (حصر) را اتخاذ می‌کند»‌ از سخنانی که علیه محصورین از «تریبون‌های رسمی و ملی» می‌شود٬ انتقاد کرد.

خانم کروبی همچنین با انتقاد از اینکه از زمان حصر خانگی همسرش، آقای موسوی و خانم رهنورد در بهمن سال ۸۹،‌ حتی «یک لحظه فرصت» به آنها داده نشده است تا از خود دفاع کنند٬ اضافه کرد:‌ «آقایان به دنبال فرسایشی شدن شرایط آنها هستند که همین شده است. چه پاسخی در آینده به ملت عزیز خواهند داد؟ این عزیزان در دل مردم هستند.»

همسر مهدی کروبی افزود که «می‌گویند فرجی می‌خواهد بشود؛ ما که ندیدیم. هیچ اتفاقی نیفتاده است».

وی در عین حال خالی شدن منزل مهدی کروبی از ماموران٬ دیدار دو نفر به جز خانواده با وی و رفت و آمد فرزندان آقای کروبی برای دیدار با پدرشان را تائید کرده است.

محمود صادقی٬ نماینده مجلس، نیز در این کنگره٬ با آرزوی سلامتی برای مهدی کروبی گفت: «دعا می‌کنیم خدا وسیله آزادی محصورین و کسانی که برای کشور از آزادی خود گذشتند را ایجاد کند».

حصر خانگی مهدی کروبی، ‌میر حسین موسوی و زهرا رهنورد در شرایطی ادامه دارد که حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در هر دو دوره تبلیغات انتخاباتی خود در سال‌های ۹۲ و ۹۶، وعده رفع حصر آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد را مطرح کرده بود که تاکنون موفق به تحقق آن نشده است.