دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۴۰۲
صفحه اول » بین المللی » حسن نصرالله؛عربستان علیه لبنان و حزب الله اعلام جنگ داده است

حسن نصرالله؛عربستان علیه لبنان و حزب الله اعلام جنگ داده است

حسن نصرالله؛حریری در عربستان بازداشت است / استعفای حریری مغایر با قانون اساسی است / سعودی از اسراییل خواسته به لبنان حمله کند / عربستان علیه لبنان و حزب الله اعلام جنگ داده است

سعودی می خواهد لبنانی ها را ضد یکدیگر تحریک کند، سعودی جهت تحریک کشورهای عربی برای در پیش گرفتن تدابیر تند ضد لبنان تلاش می کند. بنا بر اطلاعات‌مان جنگ اسراییل ضد لبنان را بعید می دانیم؛ اما اسراییل از عربستان سعودی، در جنگ ضد حزب الله حمایت می نماید.

دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد، بنا بر اطلاعاتی که دارد، سعد حریری در عربستان بازداشت است و عربستان تلاش کرده اسرائیل را برای جنگ علیه لبنان و حزب الله تحریک کند. او در عین حال تأکید نمود، بعید است اسرائیل چنین حرکت خطرناکی کند و احتمالاً عربستان رویه کنونی را برای به آشوب کشیدن لبنان ادامه خواهد داد.

به گزارش «تابناک»؛  حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی که عصر امروز (جمعه 19 آبان) ساعت 17:00 به وقت تهران به مناسبت سالروز اربعین امام حسین علیه‌السلام و روز شهید حزب‌الله انجام شد، در ابتدا اربعین حسینی را به رسول خدا (ص)، اهل بیتش (ع)، حضرت مهدی (عج) و امت اسلامی تسلیت گفت.

دبيرکل حزب الله لبنان در مراسم اربعين حسيني و روز شهيد گفت: عمليات استشهادی احمد قصير، دوران جديدی را از مقاومت و عمليات حزب الله ضد رژیم صهیونیستی رقم زد.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی در کربلا اظهار داشت: شمار زوار اربعین حسینی در کربلا به 20 میلیون تن از تمام جهان رسید. تنها از ایران بیش از دو میلیون در این مراسم شرکت کردند، اين مراسم مردمی اداره مي‌شود و دولت فقط حفظ امنيت را بر عهده دارد. توانستیم قدرت بازدارنده ای برای حمایت از کشور لبنان در برابر طمع ورزی های صهیونیستی ایجاد نماییم.

الحریری در عربستان سعودی بازداشت است / استعفای او غیرقانونی، مغایر با قانون اساسی است / سعودی از اسراییل خواسته به لبنان حمله کند / امروز عربستان علیه لبنان و حزب الله اعلام جنگ داده است
 آمریکا و عربستان سعودی داعش را ساختند
دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به جنایت های داعش در منطقه گفت: حکومت آمریکا و عربستان سعودی داعش را ساختند و کشورهای منطقه از آن حمایت کردند و ما امروز در زمینه خنثی سازی عظیم ترین توطئه ضد اسلام و ارزش های انسانی سهیم هستیم.

وی تصریح کرد: احساس امنیت، کرامت و آزادی مان به برکت شهداست، آن چه تا امروز کسب نموده ایم ثمره فداکاری شهداست.

دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد: به برکت فداکاری شهدا، مجروحین و رزمندگان توانستیم اراضی و اسرایمان را آزاد سازیم که اولین آن سال 2000 میلادی و اوت 2917 دومین آزادی بود.

نصرالله گفت: از یک سال قبل لبنان وارد ثبات سیاسی شده و شاهد گفت و گو میان طرف های سیاسی و قبات امنیتی بودند.

عربستان سعودی الحریری را فراخواند و او را به استعفا واداشت

وی افزود: سعد الحریری دو هفته پیش تأکید کرد: عبور 9 میلیون تن از فرودگاه بیروت نشانه ثبات در کشور است. در سایه اوضاع خوب لبنان و توافق طرف های سیاسی برای ادامه گفت و گو، ناگهان عربستان سعودی الحریری را فراخواند و وی را به استعفا وادار ساخت.

نصرالله تأکید کرد: امروز همه مردم لبنان و جهان اطمینان دارند که عربستان سعودی الحریری را به استعفا مجبور ساخته است، سعودی اقامت اجباری را به الحریری تحمیل کرده، الحریری در عربستان سعودی بازداشت بوده و از بازگشت به لبنان منع شده است، سعودی برای تحمیل شخصیت جدیدی به عنوان نخست وزیر تلاش می نماید.

سعودی از اسراییل خواسته به لبنان حمله کند، امروز عربستان علیه لبنان و حزب الله اعلام جنگ داده است

وی ادامه داد: سعودی می خواهد لبنانی ها را ضد یکدیگر تحریک کند. سعودی جهت تحریک کشورهای عربی برای اتخاذ تدابیر تند ضد لبنان تلاش می نماید. سعودی از اسراییل خواسته به لبنان حمله کند، امروز عربستان علیه لبنان و حزب الله اعلام جنگ داده است.

نصرالله با اشاره به مشکلات و اختلافات میان حزب الله و عربستان گفت: فارق از این اختلافات امروز تهدیدات و تدابیر سعودی، جنگ علیه لبنان است، مداخله آشکار سعودی را در امور لبنان و همچنین رفتار توهین آمیز آنها با الحریری محکوم می کنیم و توهین به نخست وزیر را توهین به مردم لبنان می دانیم. تأکید می نماییم که الحریری باید به لبنان بازگردد، ما نمی توانیم بپذیریم که الحریری در عربستان بازداشت باشد، الحریری تحت اجبار استعفا داده و بنابراین، تأکید می کنیم این استعفا غیر قانونی است و ما استعفای نخست وزیر را به رسمیت نمی شناسیم.

نصرالله تأکید کرد، استعفای حریری غیرقانونی است و با اکراه انجام شده. وی گفت: دعوت به رایزنی های پارلمانی از سوی توطئه کنندگان بی معناست.

دبیر کل حزب‌الله لبنان از مردم این کشور خواست تا حوادث منطقه عبرت بگیرند و گفت: شاهزادگان سعودی در «امّان» درگیری‌های سوریه را مدیریت و این کشور را تخریب کردند؛ اما امروز آن شاهزادگان کجا هستند؟

جنگ اسراییل علیه لبنان بعید است
دبیرکل حزب الله لبنان ضمن غیرقانونی، نامشروع و مغایر با قانون اساسی خواندن استعفای سعد الحریری تأکید کرد: خواستار ادامه تماس و رایزنی میان طرف های سیاسی هستیم، اراده ملی همه جانبه، ضامن ماست، باید نسبت به لبنان و وابستگی مان به آن احساس مسئولیت نماییم، این را یقین داشته باشید خبر کشف تلاش برای ترور الحریری با خط سعودی نوشته شده است.

وی افزود: بر اساس اطلاعات‌مان جنگ اسراییل ضد لبنان را بعید می دانیم اما اسراییل از عربستان سعودی، در جنگ ضد حزب الله حمایت می نماید.

سید حسن نصرالله در ادامه اظهار داشت: رژیم صهیونیستی به تروریست ها تسهیلاتی برای ورود به روستای حضر سوریه تقدیم نموده است، ما به اسراییل درباره سوء استفاده از اوضاع فعلی لبنان هشدار می دهیم.

اتهام های سعودی به ایران درباره موشک بالستیک نشانه سبک شمردن اندیشه و توانمندی یمنی ها توسط ریاض است

نصرالله افزود: سعودی در یمن پیروزی کسب نکرد و در طرح هایش در سوریه و عراق با شکست مواجه شده است، اتهام های سعودی به ایران درباره موشک بالستیک نشانه سبک شمردن اندیشه و توانمندی یمنی ها توسط ریاض است، آنها شکستشان را در یمن با متهم ساختن ایران و حزب الله توجیه می کنند، سعودی بداند هر کاری که انجام دهد نمی تواند حزب الله را نابود کند.

دبیرکل حزب الله در ادامه گفت: عربستان و قطر در بهار عربی با یکدیگر بودند و امروز با یکدیگر اختلاف دارند، رژِیم بحرین به خاطر سرکوب مستمر ملتش در آستانه ورشکستگیاست. ایران دارای نفوذ و احترام در لبنان است اما در امور داخلی آن دخالت نمی کند و برای کسب امتیازات در آن تلاش نمی کند.

عربستان بداند تمام طرح هایشان در لبنان شکست خواهد خورد. همان گونه که در نقاط دیگر جهان توطئه های آنها زمین خورده است، عربستان قادر به نابود سازی حزب الله نیست؛ حتی اگر اسراییل را به جنگ ما تحریک نماید، ما در لبنان با ارتش و نیروهای امنیتی تمام سناریوهای اسراییلی را بررسی می نماییم، ما می دانیم سعودی آماده اعطای میلیاردها دلار به اسراییل برای حمله به لبنان هستند، عربستان سودای حمله به لبنان را دارند، چون مستقل است و از شاهزاده های آنها دستور نمی گیرد.