شنبه , ۱۸ آذر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » وزیر اماراتی: اجازه نمی‌هیم در معرض خطر برنامه موشکی ایران باشیم

وزیر اماراتی: اجازه نمی‌هیم در معرض خطر برنامه موشکی ایران باشیم

انوور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی، دوشنبه 6 نوامبر در پست‌هایی که در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر کرد، با بیان این‌که پرونده موشکی ایران، در اولویت قرار گرفته، افزود «اجازه نمی‌دهیم در معرض خطر برنامه موشکی ایران باشیم».

قرقاش نوشت: «حمله ناکام حوثی‌ها به ریاض با استفاده از موشک‌های بالستیک ایران، تحولی خطرناک است که باعث بازنگری در رده بندی اولویت‌ها می‌شود. مهمترین اولویت‌ها خطر توسعه‌گری ایران است که چالش نخست است».

وزیر اماراتی افزود: «خطر تحول حوثی‌ها به حزب اللهی دیگر، فرا روی ما قرار دارد، مخالفتشان (حوثی‌ها) با راه حل سیاسی در دوره‌های گذشته، تاکیدی بر آن است که اکنون زمان نرمش با آن‌ها نیست. تشدید (سیزه‌جویی) به سودشان نیست».

قرقاش نوشت: «حمله موشکی بالستیک حوثی-ایرانی به ریاض، باعث می‌شود پرونده موشک‌های بالستیک ایران، اهمیتی فوری یابد. اجازه نخواهیم داد در معرض خطر این برنامه باشیم».

وزیر مشاور در امور خارجه امارات ادامه داد: «در این زمینه، تقویت موضع‌گیری یکپارچه خلیجی در قبال ایران و مزدور حوثی‌اش، بسیار حائز اهمیت است. اکنون مکان و زمانی برای مواضع سردرگم و یک‌جانبه نیست».