دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۴۰۲
صفحه اول » بین المللی » محمد بن سلمان ولیعهد عربستان: تأمین موشک‌های انصار الله به وسیله ایران به معنای اعلام جنگ مستقیم علیه عربستان است

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان: تأمین موشک‌های انصار الله به وسیله ایران به معنای اعلام جنگ مستقیم علیه عربستان است

ولیعهد عربستان سعودی اعلام کرد ایران از کودتاچیهای حوثی در یمنی حمایت موشکی می‏‎کند که این به معنای «تعرض مستقیم نظامی» علیه عربستان است.

ولیعهد عربستان سعودی در تماس تلفنی با وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد که ایران از یمنی‎ها حمایت موشکی می‏‎کند که این به معنای «تعرض مستقیم نظامی» علیه عربستان است.

«محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی و وزیر دفاع عربستان امروز در تماس تلفنی با «بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس، شلیک موشک بالستیک یمن به ریاض را محکوم کرد.

به گزارش روزنامه الشرق الاوسط، محمد بن سلمان افزود: ایران به نیروهای یمنی و حوثی تجهیزات موشکی ارائه می‎کند و این تعرض مستقیم نظامی علیه عربستان است.

«شرق لقمان» سخنگوی نظامی ارتش یمن اعلام کرد که اصابت موشک بالستیک «برکان 2اچ» به محوطه فرودگاه «الملک خالد» واقع در شمال شرقی ریاض، «شلیک هشدار» بود.

لقمان گفت: حمله موشکی یمن به محوطه فرودگاه بین المللی «ملک خالد» صورت گرفته است، این در حالی است که یگان موشکی ارتش یمن می توانست حتی سالن‌های فرودگاه را نشانه بگیرد، ولی به دلیل اینکه به غیرنظامیان آسیبی وارد نشود از هدف قرار دادن آن خودداری کرد.