شنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » بلومبرگ آلمان: اروپا از سیاست آمریکا در مورد جمهوری اسلامی ایران پیروی خواهد کرد

بلومبرگ آلمان: اروپا از سیاست آمریکا در مورد جمهوری اسلامی ایران پیروی خواهد کرد

رسانه‌های داخلی ایران نوشتند: مدیرعامل شرکت فرانسوی توتال اعلام کرد: توتال از هرگونه تحریمی که مانع از فعالیت این شرکت در تهران شود، تبعیت می‌کند.

خبرگزاری سپاه قدس نوشت: «دفتر شرکت توتال در واشینگتن که ۵نفر کارمند خواهد داشت، به هماهنگی روابط این شرکت با خزانه‌داری و وزارت‌خارجه آمریکا کمک خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که توتال هم‌چنان به تبعیت از هرگونه تغییرات اعمال شده در مورد نظام و تحریمهای دولت آمریکا ادامه می‌دهد. مدیرعامل شرکت توتال فرانسه با بیان این‌که توتال از هرگونه تحریمی که مانع از فعالیت این شرکت در تهران شود، تبعیت می‌کند افزود، تهران «می داند که اگر ما نتوانیم کار را ادامه دهیم، این به‌دلیل تصمیم دولت آمریکاست». (جام نیوز ۱۲​آبان​۹۶)

نشریه آلمانی فوکوس مورخ ۱۲​آبان​۹۶ نوشت: با توجه به اتکای اروپا در بسیاری مسائل امنیتی و تجاری به آمریکا، این اتحادیه از سیاست آمریکا در مورد جمهوری اسلامی ایران پیروی خواهد کرد.
این نشریه نوشت: به گفته مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا توافقی اتمی از طرف آمریکا به تنهایی نمی‌تواند لغو شود. این یک استدلال تو خالی است. اگر آمریکا موضع خود را تغییر دهد برجام دیگر ارزش ندارد.
فوکوس افزود: اتحادیه اروپا البته برای شکل‌گیری برجام اقدامات زیادی انجام داده است. اما این‌گونه موضع‌گیریهای اتحادیه اروپا در حال حاضر از دید حکومت ایران تنها اقدامی برای تسلی خاطر است.