چهارشنبه , ۲۹ دی ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » وزیر خارجه بحرین حضور کشورش را در نشست سران شورای همکاری خلیج فارس مشروط به اخراج قطر از این شورا کرد.

وزیر خارجه بحرین حضور کشورش را در نشست سران شورای همکاری خلیج فارس مشروط به اخراج قطر از این شورا کرد.

به گزارش«اسکای‌نیوز»، «خالد بن‌احمد آل‌خلیفه» وزیر خارجه بحرین در رشته‌پیام‌هایی در توییتر، خواستار اخراج قطر از شورای همکاری خلیج‌فارس شد.

خالد بن احمد آل‌خلیفه، روز گذشته در توییتی نوشت: «گام درست برای حفظ شورای همکاری (خلیج فارس) تعلیق عضویت  قطر در این شورا است تا عاقل شود و درخواست‌های کشورهای‌مان را پاسخ دهد، در غیر این‌صورت خیر ما خروج از این شورا است».

وزیر خارجه بحرین در توییت دیگری نوشت: «بحرین هرگز در نشستی، که در جوار قطر باشد، حاضر نخواهد شد. قطر هر روز به ایران نزدیک‌تر می‌شود و نیروهای خارجی را فرامی‌خواند و این گام‌های خطرناکی برای امنیت کشورهای عضو شورای همکاری است».

وی در توییت دیگری افزود: «اگر قطر فکر می‌کند طفره رفتن و فرار کنونی آن، برای آن تا نشست آتی شورای همکاری زمان خواهد خرید، اشتباه می‌کند. وضعیت تغییری نمی‌کند و آن در این نشست مشارکت نخواهد کرد».

وزیر خارجه بحرین در ادامه از قطر خواست در سیاست‌های خود تجدیدنظر کند.

پیش از این برخی رسانه‌های عربی از احتمال تعویق نشست شورای همکاری به‌مدت شش ماه با هدف از بین بردن اختلافات و پایان بحران با قطر خبر دادند.