دوشنبه , ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » نامه ۸۲ نماینده به روحانی درباره سریال سرزمین کهن

نامه ۸۲ نماینده به روحانی درباره سریال سرزمین کهن

توهین‌های آشکار به قوم بختیاری و سردار اسعدبختیاریء یکی از سرداران مشروطهء در سریال ۹۰ قسمتی موسوم به “سرزمین کهن” ، اینبار زیر اسم “سرزمین مادری”!! ء ساخته کمال تبریزی، دوباره از صدا و سیما بازپخش خواهد شد!

هدایت الله خادمی عضو کمیسیون انرژی مجلس نماینده مردم ایذه و باغملک از ارسال نامه ۸۲ نماینده مجلس شورای اسلامی به رئیس‌جمهور درباره سریال سرزمین کهن خبر داد.

هدایت‌الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، ضمن انتقاد به پخش سریال سرزمین کهن، اظهار داشت: مسئولان صدا و سیما تصمیم دارند این سریال را مجدداً با نامی دیگر از رسانه ملی پخش کنند.

وی با بیان اینکه 4 قسمت از این سریال سال 92 از صدا و سیما پخش شد، افزود: در چند قسمتی که از این سریال پخش شد، توهین‌های آشکاری به قوم بختیاری و یکی از سرداران مشروطه شد که مورد تأیید هیچ فرد و گروهی نبود.

نماینده مردم ایذه و باغملک با ابراز اینکه طی چند وقت گذشته تیزر سریالی با نام سرزمین مادری پخش شد، ادامه داد: این اقدام سبب شد تا موجی در فضای مجازی ایجاد شود، مبنی بر اینکه قرار است سریال سرزمین کهن فقط با تغییر نام و بدون حذف بخش‌های توهین‌آمیز مجدداً پخش شود.

خادمی با بیان اینکه اگر این سریال تنها تغییر نام داده و قسمت‌های توهین‌آمیز آن حذف نشده این یک اشتباه است، گفت: در صورتی هم که قسمت‌های توهین‌آمیز حذف شده بهتر بود که پیش از پخش تیزر سریال توضیحات لازم داده می‌شد تا این مسائل در فضای مجازی پیش نیاید.

نماینده مردم ایذه در مجلس با اعلام اینکه در همین راستا 82 تن از نمایندگان روز چهارشنبه 3 آبان نامه‌ای به رئیس‌جمهور و سازمان صدا ‌و سیما ارسال کردند، گفت: موضوع نامه درباره این بود که نمایندگان می‌خواستند بدانند آیا دغدغه‌های مردم درباره این سریال برطرف شده یا خیر.

پخش مجدد سریال «سرزمین کهن» زیر تیتراژِ- سرزمین مادری-!!! به مشکل برخورد کرده است!

۲۹ مهر ۱۳۹۶ –
مدیر شبکه سه سیما برای حل مشکل مجموعه تلویزیونی «سرزمین کهن» (سرزمین مادری) با ائمه جمعه!!! مناطق بختیاری نشین وارد گفت‌وگو شد.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، مدیر شبکه سه سیما برای حل مشکل مجموعه تلویزیونی «سرزمین کهن» (سرزمین مادری) با ائمه جمعه مناطق بختیاری نشین وارد گفت‌وگو شد.
پس از جریاناتی که اخیرا و پس از اصلاح مجموعه «سرزمین کهن» روی داد؛ این مجموعه از جدول پخش شبکه سه سیما دوباره خارج شد و این بار مدیران تلویزیون برای توضیح همه تغییراتی که در این سریال فاخر انجام شده، به لرستان رفتند و با ائمه جمعه مناطق بختیاری نشین دیدار کردند.
بنا بر این گزارش، در این نشست هم اندیشی، علی‌اصغر پورمحمدی مدیر شبکه سه سیما، حسین کرمی مدیر سیمافیلم و مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان حضور داشتند.
پیش از این 3 قسمت از این مجموعه که از پروژه‌های الف سیما محسوب شده و بازیگران چهره بسیاری در آن حضور دارند، به روی آنتن رفت که به دلیل برخی سوءتفاهم‌های پیش آمده تلویزیون از ادامه پخش آن جلوگیری کرد.
سازندگان این اثر به منظور رفع سوء تفاهم و نشان دادن حسن نیت خود، بخش‌های مورد اعتراض را از مجموعه خارج کرده و بخش‌هایی از آن را هم دوباره دوبله کردند و بنا بود این اثر دوباره از ابتدا روی آنتن برود که اعتراضات دوباره پخش آن را به تعویق انداخت.

منبع:فارس