دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » بین المللی » پوتین: مهندسی ژنتیک و بوجود آمدن انسان‌های برنامه ریزی شده با اهداف خاص، می‌تواند از بمب اتمی هم خطرناکتر باشد.

پوتین: مهندسی ژنتیک و بوجود آمدن انسان‌های برنامه ریزی شده با اهداف خاص، می‌تواند از بمب اتمی هم خطرناکتر باشد.

 

پوتین از فناوری بسیار خطرناکتری از بمب اتمی نام برد

۳۰ مهر ۱۳۹۶ –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه معتقد است که در آینده نزدیک ممکن است انسان برنامه ریزی شده ژنتیکی با اهداف خاصی بوجود آید که این مسئله وحشتناک تر از بمب اتمی خواهد بود.

پوتین که شب گذشته در جمع شرکت کنندگان در فستیوال بین المللی جوانان و دانشجویان در بندر سوچی صحبت می کرد، گفت: «مهندسی ژنتیک امکانات اعجاب انگیزی در زمینه فارماکولوژی و تغییر در کدهای انسانی را بوجود آورده است. و کاملا واقعی است که بتوان تصور کرد بزودی انسانی با خصوصیات برنامه ریزی شده خاص بوجود آید. یک فرد می تواند بطور ذاتی ریاضیدان باشد، یک موسیقیدان درخشان شود و یا یک فرد نظامی- فردی که می تواند بدون هیچ ترس، بدون هیچ احساس و شفقتی، بدون هیچ دردی بجنگد.»

پوتین تاکید کرد: «شما می توانید تصور کنید که بشریت وارد چه مرحله دشوار و مسئولیت بسیار دشواری شده و من چیزی جز این نمی توانم بگویم که این مسئله حتی وحشتناک تر از بمب هسته‌ای خواهد بود.»

رئیس جمهوری روسیه یادآور شد، البته فناوری‌های جدید باید بصورت موثر و در عرصه های سودمند مورد استفاده قرار بگیرند. ولی انسانها هرگز نباید اخلاقیت و احساس همدردی را فراموش کنند، برای اینکه از بین رفتن اینها، مساوی با نابودی بشریت خواهد بود.»

انتهای پیام/