دوشنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » تيلرسون: از نيروهاى دمكراسى خواه براى تغيير رژيم ايران حمايت می‌كنيم

تيلرسون: از نيروهاى دمكراسى خواه براى تغيير رژيم ايران حمايت می‌كنيم

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه ایالات متحده، گفت: ” تلاش ما، حمایت از صداى مردم ایران برای آزادی و دمکراسی است و امیدواریم روزی دوباره کنترل حکومت‌شان را در دست گیرند”.

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه ایالات متحده، ضمن حمايت از استراتژی جدید اعلام شده توسط ترامپ اعلام کرد که استراتژی جدید اعلام شده توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، حمایت از نیروهای دموکراسی خواه براى تغییر رژیم تهران است.

دوشنبه 26 محرم 1439هـ – 16 اکتبر 2017م    تیلرسون در مصاحبه‌اى با شبكه ” سى ان ان” روز یکشنبه 15 آکتبر 2017، گفت که استراتژی جدید ایالات متحده نه تنها مقابله با برنامه هسته‌ای است بلکه مقابله همه جانبه با همه تهدیدات ایران است. این پایان بازی است، اما این یک بازی دراز مدت است و ما اين را درک مى‌كنيم. رئیس جمهور ترامپ خواستار یک استراتژی جامع تر برای مقابله با ایران بود. برای مدت بسیار طولانی، دولت قبلی ( دولت اوباما) رابطه با ایران با به توافق هسته‌ای محدود کرده بود، توافقى که دارای نقص و نقاط ضعف‌هاى زيادى است. بنابراین، رئیس جمهور حتی زمان برگزاری انتخابات، گفت كه او این توافق را اصلاح خواهد كرد و مجددا مورد مذاكره قرار خواهد داد وبراى رفع اين نقص‌ها تلاش خواهد کرد و ما باید یک توافق کاملا متفاوت داشته باشیم. اکنون ما خواهان رفع نقاط ضعف این توافق هستیم، اما در عين حال خواهان مقابله با افزايش توسعه گرى و تهدیدات ایران عليه كشورهاى منطقه، دوستان و متحدان و امنیت ملی مان هستیم.”

تیلرسون در سخنانش همچنین به پشتیبانی تهران از شبه نظامیان حوثی در یمن، حمایت از رژیم بشار اسد در سوریه، تضعیف امنیت و ثبات و ادامه حمایت رژيم ایران از تروریسم در منطقه اشاره کرد.