جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » رویتر:‌ پنتاگون زمینه‌های جدیدی از فشار برجمهوری اسلامی ایران را شناسایی کرده است

رویتر:‌ پنتاگون زمینه‌های جدیدی از فشار برجمهوری اسلامی ایران را شناسایی کرده است

به گزارش شبتاب نیوز، به نقل از خبرگزاری رویتر ارتش آمریکا روز جمعه ۲۱مهر ۹۶ اعلام کرد؛ که زمینه‌های جدیدی مشخص شده است که می‌تواند با متحدان خود برای تأمین فشار بر جمهوری اسلامی ایران در حمایت از استراتژی جدید دونالد ترامپ ، که وعده‌ی رودررویی بیشتر با تهران را می‌دهد، کار کند.

بنا‌ به این گزارش دونالد ترامپ در روز جمعه وعده داده است که به‌طور گسترده‌تری روی موضوع جمهوری اسلامی ایران، از جمله حمایت از گروه‌های افراطی در خاورمیانه، متمرکز باشد.

سرگرد آدریان رنکینءگالووی سخنگوی وزارت دفاع، به خبرگزاری رویتر گفت که پنتاگون موقعیت نیروها و هم‌چنین طراحی خود را ارزیابی می‌کند.

جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا، نیز گفت که هدف اول او برای گفتگو با متحدان ایالات متحده در اروپا، خاورمیانه و دیگر نقاط این است که درک مشترکی از اقدامات حکومت ایران داشته باشیم.

وی افزود: ‘قطعا ما قصد داریم آنها را از حمل و نقل تسلیحات به مکانهایی مانند یمن و مواد منفجره به بحرین و دیگر مواردی که با همتایانش، مانند حزب‌الله لبنان، باز داریم’ …

خبرگزاری رویتر افزود:‌ پنتاگون روز جمعه جزئیات تعدادی از نگرانی عمده در مورد جکومت ایران، از جمله توسعه موشک بالستیک و حملات سایبری علیه ایالات متحده و متحدان آمریکا را شرح داد.

پنتاگون قول داد تا فعالیتهای مشترک امنیتی ایالات متحده با متحدان منطقه ایش را بازبینی کند، چیزی که می‌تواند منجر به تغییرات فروش اسلحه و تمرینات نظامی در ایالات متحده شود.

این هم‌چنین نشان از تمایل آنها به بررسی موقعیت استقراری نزدیک به ۷۰هزار نیروی آمریکایی که پنتاگون می‌گوید در خاورمیانه مستقر است، دارد. با این حال، جیمز متیس گفت: ‘در حال حاضر ما وضعیت خود را تغییر نمی‌دهیم’.