دوشنبه , ۴ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » ترامپ خطاب به ماکرون و ترزامی: تا می‌توانید از ایران پول بگیرید و نگران تحریم‌ها نباشید

ترامپ خطاب به ماکرون و ترزامی: تا می‌توانید از ایران پول بگیرید و نگران تحریم‌ها نباشید

به گزارش شبتاب نیوز روزنامه دیلی‌میل نوشت: رییس‌جمهور آمریکا به همتای فرانسوی خود و نخست وزیر انگلیس گفته است که هر چه می‌توانید از تهران پول بگیرید و نگران تحریم‌هایی که ممکن است آمریکا علیه ایران وضع کند، نباشید.

رییس جمهور دونالد ترامپ به متحدان آمریکا در اروپا گفت که نگران تحریم‌های خصمانه‌ای که آمریکا ممکن است علیه ایران وضع کند، نباشند.
در واقع ترامپ گفت که به ترزامی نخست وزیر انگلیس و امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه گفته است: هر چقدر می‌توانید از تهران پول بگیرید.

وی افزود: امانوئل به من زنگ زد و با من صحبت. من به او گفتم، امانوئل،‌ آنها (حکومت ایران) تاکنون نیز پول زیادی به رنو داده‌اند. این پول را بگیرید و لذت ببرید.

به گزاش دیلی میل، رنو در ماه اوت پس از آنکه یک سری تحریم‌های جدید واشنگتن علیه تهران وضع شد، قراردادی چندین میلیون دلاری در زمینه خودرو با ایران منعقد کرد. این قرارداد که حدود ۷۸۰ میلیون دلار ارزش دارد، با اجرای توافق هسته‌ای مانعی برای آن وجود ندارد، اما اگر کنگره تصمیم به بازگرداندن تحریم‌های تهران بگیرد، می‌تواند نقض قوانین آمریکا باشد.

دونالد ترامپ روز جمعه با اعلام عدم تایید پایبندی ایران به توافق هسته‌ای، راه را برای اقدام کنگره باز کرد. طبق قانون آمریکا کنگره ۶۰ روز فرصت دارد درباره بازگرداندن تحریم‌های مرتبط هسته‌ای علیه ایران که به موجب توافق رفع شده بودند، تصمیم‌گیری کند.