جمعه , ۱۸ آذر ۱۴۰۱
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » بیانیه آمریکا برای اعلام استراتژی جدید توسط رئیس‌جمهور ترامپ برای جلوگیری از دستیابی نظام حاکم بر ایران به سلاح هسته‌ای

بیانیه آمریکا برای اعلام استراتژی جدید توسط رئیس‌جمهور ترامپ برای جلوگیری از دستیابی نظام حاکم بر ایران به سلاح هسته‌ای

مایکل مک کول رئیس کمیته امنیت داخلی و عضو ارشد کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به‌دنبال اعلام استراتژی جدید توسط رئیس‌جمهور ترامپ برای جلوگیری از دستیابی نظام حاکم بر ایران به سلاح هسته‌ای بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است:
یکی از بزرگترین تهدیدها علیه وطن ما سلاح هسته‌ای نظام حاکم بر ایران است، متأسفانه برنامه جامع اقدام مشترک، که توسط دولت اوباما مورد توافق قرار گرفت، به‌شدت توافق ضعیفی است که در حال حاضر دیکتاتوری خون‌آشام در تهران را تقویت کرده است و به این نظام اجازه خواهد داد حتی اگر به‌شدت به توافق پایبند باشد، خطرناکترین سلاح در جهان را وقتی توافق منقضی شد، به‌دست بیاورد.

من از رئیس‌جمهور برای انجام یک رویکرد حساب شده به‌منظور تقویت توافق بدون شکاف، تشکر می‌کنم. من و همکاران من در کنگره، و متحدان ما با اقدامهای سختگیرانه برای جلوگیری از گسترش رعب و وحشت توسط این نظام استبدادی و ممانعت از توسعه سلاحها هسته‌ای آن برای همیشه، منتظر کار با دولت هستیم.