جمعه , ۱۲ آذر ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » برای نخستین بار پس از یک دهه، آمریکا برای اطلاعات درباره دو عضو حزب الله لبنان ۱۲ میلیون دلار جایزه تعیین کرد

برای نخستین بار پس از یک دهه، آمریکا برای اطلاعات درباره دو عضو حزب الله لبنان ۱۲ میلیون دلار جایزه تعیین کرد

به گزارش رویترز، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده است که برای ارائه اطلاعاتی که به بازداشت طلال حمیه، رئیس سازمان امنیت خارجی حزب الله منجر شود هفت میلیون دلار جایزه تعیین کرده است. همچنین برای ارائه اطلاعات درباره فواد شکر، یکی از فرماندهان حزب الله نیز پنج میلیون دلار جایزه تعیین شده است.

ناتان سیلز، هماهنگ کننده امور مبارزه با تروریسم وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری گفته است، این نخستین بار پس از یک دهه است که برای اعضای گروه حزب الله جایزه تعیین می شود.

حکومت ایران حزب الله را به وجود آورده و از آن حمایت مالی می کند تا به بی‌ثباتی در تمام منطقه و سراسر دنیا دامن بزند. همه اینها به خرج ملت ایران بوده است…مردم ایران و مردم لبنان شایسته بهتر از این هستند.
ناتان سیلز
این مقام وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرده است: جایزه ای که امروز تعیین شد، گام دیگری است برای افزایش فشار بر اعضای حزب الله و این گروه است.

رویترز می گوید، طلال حمیه از سال ۲۰۱۵ در فهرست تروریستی وزارت امور خارجه آمریکا قرار دارد و فواد شکر نیز از سال ۲۰۱۳ در این فهرست قرار گرفته است.

وزارت امور خارجه آمریکا از سال ۱۹۹۷ گروه حزب الله لبنان را در فهرست گروه های تروریستی قرا رداده است.