سه شنبه , ۸ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » نامه فاطمه کروبی به وزیر اطلاعات

نامه فاطمه کروبی به وزیر اطلاعات

فاطمه کروبی همسر حجت الاسلام شیخ مهدی کروبی در نامه ای به وزیر اطلاعات اظهار داشت: کسى فکر مى‌کرد روزى در جمهورى اسلامى مانع انجام امور خیریه و برگزارى مراسم سوگوارى شوند؟

متن نامه فاطمه کروبی به وزیر اطلاعات به شرح زیر است:

برادر گرامی حضرت حجت السلام و المسلمین جناب آقای علوی
وزیر محترم اطلاعات
با سلام و تحیت؛

احتراماً به اطلاع می‌رساند که اینجانب چند سال پیش با هدف انجام امور فرهنگی و مذهبی مجتمعی به نام مبارک حضرت زهرا (س) در زادگاهم الیگودرز، جایی‌که پدر و مادرم در آنجا آرام گرفته‌اند، ساخته‌ام. در این مسیر کلیه هزینه‌های آن مجتمع اعم از تهیه زمین، ساخت‌وساز و پرداخت عوارض شهرداری و انشعاب‌های لازم را بدون دریافت تخفیف و یا بهره‌گیری از کمک‌های نهادها و یا سازمان‌ها متقبل شدم.

فعالیت‌های این مجتمع در منطقه صرفاً فرهنگی و مذهبی بوده است. خدا را شاکرم که در این مسیر سال هاست توانسته‌ایم تعدادی از فرزندان بدون سرپرست آن منطقه را تحت پوشش قرار دهیم. از آنجاکه در کنار ارایه کمک‌های مادی هدف به ارتقای سطح علمی و آموزشی این عزیزان داشتیم، این مرکز را با تجهیزات و امکانات آموزشی راه‌اندازی کردیم تا با برگزاری کلاس‌های آموزشی، کمک درسی، قرآن، زبان‌های خارجی و … بتواند قدمی در این زمینه بردارد.

متأسّفانه از بدو شروع فعالیت‌های‌مان نیروهای امنیّتی با هماهنگی و اصرار امام جمعه و به بهانه‌های واهی مانع انجام فعالیت‌های عام‌المنفعه مجتمع حضرت زهرا (س) شدند و در نهایت این مجتمع را در تاریخ ۹ دی ۱۳۹۴ با دستور قضایی پلمپ کردند. عناد و فشار مستمّر نیروهای‌ امنیّتی از آن روز تاکنون مانع اصلی در رفع توقیف و انجام امور خیریه این مرکز است به‌نحوی‌که امسال نیز نتوانستیم حتّی در سوگواری سالار شهیدان امام حسین(ع) مراسم و اطعام عزاداران اباعبدالله را داشته باشیم. به راستى کسى فکر مى کرد روزى در جمهورى اسلامى از انجام امور خیریه و برگزارى مراسم سوگوارى چنین ممانعت بعمل آید؟!

وزیر محترم اطلاعات!

اگر این چند خط را خطاب به شما قلمی کردم تنها از آن جهت است که طی چند سال گذشته با صبر و شکیبایی راه‌های قانونی برای رفع توقیف این مجتمع را رفته‌ایم امّا پاسخی از مقامات ذی ربط دریافت نکرده‌ایم. دو سال است که در نظام جمهوری اسلامی به واسطه فشار نیروهای امنیّتی آن منطقه در محرم و لیالی قدر محروم از برگزاری مراسم و اطعام شده‌ایم چراکه افراد کوته‌بین براین باورند که دامنه آزار و اذیت و ایجاد محدویت خانواده کروبی شامل فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی و خیریه اى آنان نیز می‌گردد.

از جنابعالی استدعا دارم با ورود به موضوع این ظلم آشکار را که مانع خدمت‌رسانی مجتمع حضرت زهرا(س) به مردم این شهر گردیده برطرف نمایید.

توفیق و سلامت جنابعالی را در خدمت به مردم شریف کشورمان از خداوند متعال مسئلت دارم.