چهارشنبه , ۱۷ آذر ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » انفجار انتقام‌جویانه در سفارت میانمار در قاهره

انفجار انتقام‌جویانه در سفارت میانمار در قاهره

به گزارش «رویترز»، روز گذشته انفجاری در سفارت میانمار در قاهره به‌وقوع پیوست. وزارت کشور مصر درخصوص این انفجار اظهارنظری نکرده است. در حالی‌که ساکنان و رسانه‌های خبری محلی در ابتدا تصور می‌کردند این انفجار، ناشی از بروز حادثه در خط لوله‌های گاز طبیعی در شهرک «الزمالک» است که این سفارت در آن واقع است.

یک منبع امنیتی اعلام کرد: «مسئولان آثار انفجار را در این مکان شناسایی کرده‌اند.»

در این میان، جنبش حسم در بیانیه‌ای اینترنتی گفت: «این انفجار، پیامی هشدارآمیز به سفارت خونریزان و قاتلان زنان و کودکان در آراکان مسلمان‌نشین ( استان راخین) و اعلام همدردی با فرزندان ملت مسلمان و مستضعف است.»

برای نخستین بار است که جنبش حسم مسئولیت خود در حمله به سفارت را برعهده می‌گیرد. این جنبش پیشتر نیز حملاتی علیه قضات و نیروهای پلیس در اطراف قاهره صورت داده بود.

جنبش حسم با اشاره به این‌که عناصر مسلح وابسته به آن این حمله را آغاز کردند، افزود: «بسیار تأکید داریم که در جریان این عملیات‌ها غیرنظامیان و بی‌گناهان قربانی نشوند وگرنه شما جهنی شعله‌ور شده مشاهده می‌کردید که نمی‌توانید آن را خاموش کنید.»

دور جدید خشونت‌های ارتش میانمار و گروه‌های افراطی بودایی علیه مسلمانان استان راخین تاکنون بیش از 400 نفر کشته و نیم میلیون نفر را آواره را وارد مرزهای بنگلادش کرده است.