جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
صفحه اول » بین المللی » هدر نائورت: درصورتی که از ایالات متحده در خواست میانجیگری شود، واشینگتن آماده است تا زمینه مذاکرات بین بغداد و کردهای عراقی را فراهم کند

هدر نائورت: درصورتی که از ایالات متحده در خواست میانجیگری شود، واشینگتن آماده است تا زمینه مذاکرات بین بغداد و کردهای عراقی را فراهم کند

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه ششم مهر گفته است، درصورتی که از ایالات متحده در خواست میانجیگری شود، واشینگتن آماده است تا زمینه مذاکرات بین بغداد و کردهای عراقی را فراهم کند.

به گزارش رویترز، هدر نائورت،‌سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری خود اظهار داشت: اگر تقاضا شود، ایالات متحده آماده است به تسهیل مذاکرات دو طرف کمک کند.

وی تاکید کرده است: ایالات متحده تمایل ندارد دست به اقدامی بزند که باعث افزایش تنش شود.

گزارش ها همچنین حاکی است که سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به پرسشی در خصوصهمکاری نظامی ایران و عراق، گفته است:ما مخالف هرگونه خشونت هستیم .

هدر نائورت در ادامه تصریح کرده است: ما دوست کردها هستیم. ما همچنین با دولت مرکزی عراق دوستیم و خواهان عراقی باثبات و یکپارچه هستیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکادر پاسخ به پرسشی در خصوص درخواست از ایالات متحده برای بستن کنسولگری خود در اربیل گفته است که چنین چیزی را نشنیده است.