یکشنبه , ۹ مهر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » هشدار دیرهنگام و بیفایدهء حسین شریعتمداری: باید مراقب نفوذی‌هادر مراکز تصمیم ساز نظام بود

هشدار دیرهنگام و بیفایدهء حسین شریعتمداری: باید مراقب نفوذی‌هادر مراکز تصمیم ساز نظام بود

 

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: مراکز تصمیم گیر محل حضور بزرگان نظام است و نفوذ به آن بسیار سخت است، اما نفوذ به مراکز تصمیم ساز و مشاوران راحت تر است.

به گزارش حسین شریعتمداری شامگاه چهارشنبه در جمع عزاداران حسینی در هیات انصارالحسین(ع) زیباشهر، طی سخنانی گفت: کربلا یک منطق سرزمینی به پهنای سراسر دنیا و عاشورا روزی به اندازه همه روزها بود، عاشورا آغاز راه بود و ندای «هَل مِن ناصر یَنصُرنی» امام حسین(ع) پیچید تا به عصر امام خمینی(ره) رسید، در این عصر، مردمانی ندای امام حسین(ع) را شنیده و با جان و دل دویدند.

وی با بیان این که انقلاب اسلامی همسایه دیوار به دیوار و مردم ایران وارثان عاشورا هستند، گفت: از این مردم انتظار می رود که عاشورایی برخورد کنند.

باید مراقب مشاوران نفوذی در مراکز تصمیم ساز نظام بود

مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان این که امام حسین(ع) در پی ساختن نظامی بود که توسط جد ایشان پایه گذاری شده بود، افزود: ما امروز در شرایط خطیری هستیم، اما شرایط خطرناک نیست، افرادی که ادعا دارند، انقلاب اسلامی در گذر زمان کم رنگ شده است، باید به این سوال پاسخ دهند، که چرا دشمنی ها با انقلاب اسلامی بیشتر شده است، امروز تمام سنگرهای کلیدی در اختیار ما است.

شریعتمداری با بیان این که دشمن اصرار دارد، که ما جایگاه کلیدی خود را نشناسیم، افزود: باید حجاب تبلیغات دشمن را کنار بزنیم و فریب نارنجک های دودزای دشمن و بمب های صوتی آن را نخوریم، برای این که دچار نارنجک دودزا و گمراه نشویم باید نقشه راه را در اختیار داشته باشیم، در این حالت می توانیم انحراف ها را کشف کنیم.

وی گفت: دشمن زمانی که نمی تواند وارد قلعه ای با دیوارهای بلند شود، مجبور است با نفوذ و از درب قلعه وارد شود، باید نفوذ را شناخت و از خطر آن در امان بود، منظور من نفوذی تروریست که قصد انفجار دارد نیست، بحمدالله نیروهای امنیتی و نظامی ما هوشیار هستند، اشاره من نفوذ به داخل ساختار نظام و در مراکز تصمیم گیر و تصمیم ساز است، مراکز تصمیم گیر محل حضور بزرگان نظام است و نفوذ به آن بسیار سخت است، اما نفوذ به مراکز تصمیم ساز و مشاوران راحت تر است، باید مواضع را با نقشه راه بسنجیم و تحلیل کنیم و مراقب مشاوران نفوذی در مراکز تصمیم ساز نظام باشیم، انحراف های مکرر از نقشه راه دیگر اشتباه نیست، خبط است.

شریعتمداری افزود: کسانی که برای نفوذ به ساختار وارد می شوند، در میانه راه مجبور به پرده برداری از اهداف و منظورشان هستند، باید این افراد را از زاویه آن ها با نقشه راه شناخت و حریف را ارزیابی کرد، ارزیابی حریف بسیار مهم است.

وی با بیان که در دفاع مقدس ما حتی محل مهمات خود را نمی دانستیم، افزود: استکبار در ادج قدرت به ما حمله کرد و شکست خورد، اکنون ما در قدرت هستیم، متاسفانه عده ای قدرت حریف را باور دارند و پا پس می کشند و از تهدیدهای حریف می ترسند و می گویند ما سایه جنگ را رفع کردیم، کدام سایه جنگ، دشمن بیچاره است، در مورد کره شمالی به درماندگی افتاده است.

«آتش به اختیار» یعنی پا را از روی ترمز برداشته و در میدان باشید

مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان این که همراهی ملت با حکومت یک پایه اقتدار است، تاکید کرد: اقتدار ما از حریف بسیار بیشتر است و نباید پرچم را پایین آورد، محرم را ببینید و متوجه شوید، ما بسیار زیاد هستیم، تشییع شهید حججی را ببینید، از زمین و زمان آدم جوشید و دوربین ها قادر تصویرگری نبودند، این تشییع نشان از قدرت نظام اسلامی داشت، پس پرچم را پایین نیاورید، اگر پرچم پایین بیاید، پرچم دشمن بالا خواهد رفت.

وی گفت: اگر کسی احساس کند، دیدگاهش در جامعه اش در اقلیت است، ترجیح می دهد مطرح نکند، به همین دلیل حریف دیدگاه مخالف خود را به مارپیچ سقوط برده و در اقلیت قرار می دهد تا مطرح نشود.

شریعتمداری با بیان این که بیکاری به ملت فشار آورده است، گفت: واردات ما بی رویه است، زمانی که کالاهای چینی و تولید کشورهای دیگر در حالی وارد کشور ما می شوند، که کالای مشابه آن در داخل تولید می شود، کارگر بیکار شده و مشکل اقتصادی ایجاد و کارگاه ها تعطیل می شود، سود را نفوذی ها می برند.

وی افزود: زمانی که ۲۳ درصد و یا حتی ۱۵ درصد به پول در بانک سود می دهید، دیگر کسی پول را به صحنه تولید نمی آورد.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان این که «آتش به اختیار» یعنی پا را از روی ترمز برداشته و در میدان باشید، گفت: بچه های انقلاب باید در میدان باشند، نگذارند محیط ها آلوده شود.
منبع: مهر