دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۴۰۲
صفحه اول » بین المللی » در یک نوار صوتی جدید، سرکرده گروه تروریستی داعش می‌گوید تهدیدات کره شمالی برای آمریکا به یک کابوس تبدیل شده است و درگیری کردها با دولت ترکیه حتمی خواهد بود.

در یک نوار صوتی جدید، سرکرده گروه تروریستی داعش می‌گوید تهدیدات کره شمالی برای آمریکا به یک کابوس تبدیل شده است و درگیری کردها با دولت ترکیه حتمی خواهد بود.

البغدادی: آمریکا ایران به دنبال اشغال مکه و مدینه و چپاول نفت منطقه خلیج فارس است !
گروه تروریستی داعش یک فایل صوتی منتسب به ابوبکر البغدادی سرکرده این گروه را منتشر کرد.

به گزارش انتخاب به نقل از المیادین، مرکز اطلاع رسانی وابسته به گروه تروریستی داعش یک فایل صوتی منتشر کرد که در آن ابوبکر البغدادی در خصوص اوضاع سوریه و عراق حرف می زند.سرکرده داعش در فایل صوتی گفت که آمریکا قدرت خود را از دست داده است.
خبرگزاری اعماق وابسته گروه تروریستی داعش فایل صوتی منتشر کرده است که در آن ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش سخنرانی می‌کند.بغدادی در این پیام صوتی عناصر داعش را به استقامت و صبر در برابر دشمنان فراخواند.سرکرده داعش می‌گوید دولت آمریکا دچار ضعف شده و متحمل قرض‌های زیادی است.روسیه از  ضعف آمریکا سوء استفاده کرده و پرونده سوریه را به دست گرفته است.
سرکرده گروه تروریستی داعش در بخش از پیام خود به مسائل و مناقشات در شبه جزیره کره اشاره کرد و گفت که کره شمال با قدرت اتمی خود، کابوسی برای آمریکا و ژاپن شده است.
بغدادی به ترکیه اشاره کرد و گفت که مقامات این کشور از گسترش نفوذ کردها و تمایل آن‌ها به استقلال و جدایی در این کشور نگرانند.
ابوبکر بغدادی «گفت درگیری‌ کردها با ترکیه حتمی است. ترکیه به دلیل مخالفت اربابان آمریکایی و اروپایی خود، نمی‌توانند، آن‌ها را سرکوب کند».
سرکرده داعش در بخشی از سخنان خود که اظهارات مقامات عربستان را تداعی می‌کند، مدعی شد که ایران به دنبال اشغال مکه و مدینه و چپاول نفت منطقه خلیج فارس است.
وی همچنین مدعی شد که ایران به دنبال سیطره بر یمن است.

منبع: فارس