چهارشنبه , ۲۹ دی ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » واکنش بیدرنگ دونالد ترامپ به آزمایش خیالی موشکی ایران، «که مضحکه رسانه‌های جهان شده»، هراس سرداران سپاه در ایران را دامن زده است!!

واکنش بیدرنگ دونالد ترامپ به آزمایش خیالی موشکی ایران، «که مضحکه رسانه‌های جهان شده»، هراس سرداران سپاه در ایران را دامن زده است!!

اکنون نگرانی سرداران پروپاگاندیست سپاه نظام در گل نشسته حاکم بر ایران این است که رئیس‌جمهور آمریکا حتی نسبت به شایعات کذب و اخبار جعلی و دروغهای ادعایی نیز با شدت و حرارت واکنش نشان دهد!!!

رئیس‌جمهور آمریکا در حالی در توئیتی خشم‌آلود به آزمایش موشکی ایران در روزهای اخیر حمله کرده که مقامات آمریکایی اعتراف می‌کنند، ایران در روزهای اخیر آزمایش موشکی مذکور را انجام نداده است.

به گزارش «تابناک» و به نقل از هافتینگتون‌پست، ویدئوی منتشر شده از سوی شبکه تلویزیونی پرس‌تی‌وی که نشان‌دهنده موشک خرمشهر است، از سوی برخی به عنوان پاسخ ایران به اظهارات ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل در نظر گرفته شده است.رسانه‌های بسیاری به خبر این آزمایش موشکی پرداخته‌اند ولی تأکید کرده‌اند که خبر انجام آزمایش مورد نظر قطعی نیست.

مقامات رسمی آمریکایی در این باره اظهار داشته‌اند که اخیرا آزمایشی از سوی ایران مشاهده نشده است و تصاویر منتشره مربوط به آزمایشی در ماه ژانویه یعنی هشت ماه قبل است؛ ولی روشن نیست که اطلاعات دقیق مربوط به این آزمایش، چه زمانی به رئیس‌جمهور آمریکا ارائه شده و در نتیجه وی روز یکشنبه در توئیتی در این باره نوشت: « ایران همین حالا موشکی بالستیک شلیک کرد که قادر است به اسرائیل برسد. آنها همچنین با کره شمالی همکاری می‌کنند. چه توافقی داریم!»

واکنش ترامپ به آزمایش خیالی موشکی ایران، مضحکه روزنامه‌نگاران دنیا شد

در آمریکا، ابتدا این نگرانی وجود داشت که رئیس‌جمهور در توئیت‌های خود، اطلاعات طبقه‌بندی شده را لو دهد ولی اکنون نگرانی این است که رئیس‌جمهور آمریکا به شایعات و اخبار جعلی واکنش نشان دهد.

واکنش ترامپ به آزمایش خیالی موشکی ایران، مضحکه روزنامه‌نگاران دنیا شد

رئیس‌جمهور آمریکا، هفته گذشته در سخنرانی پر سر و صدای 42 دقیقه‌ای خود در مجمع عمومی سازمان ملل، به توافق هسته‌ای با ایران و نفوذ منطقه‌ای ایران پرداخت.

وی توافق هسته‌ای با ایران که در سال 2015 و در زمان ریاست‌جمهوری باراک اوباما به سرانجام رسید را باعث خجالت آمریکا دانست و باعث ایجاد این تصور شد که وی در نیمه اکتبر پایبندی ایران به برجام را تائید نخواهد کرد.

ظریف وزیر امور خارجه ایران در پاسخی تحقیرآمیز برای ترامپ در این باره نوشته است: « سخنرانی جاهلانه و نفرت‌پراکن ترامپ به درد قرون وسطی می‌خورد، نه قرن بیست و یکم و ارزش پاسخ دادن ندارد. همدلی ساختگی با ایرانیان کسی را فریب نمی‌دهد.»