چهارشنبه , ۲۹ دی ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » نتایج نشست سری در منزل هوشیار زیباری: کرکوک پایتخت می شود، ارتش مشترک با کردهای سوریه ایجاد میشود!

نتایج نشست سری در منزل هوشیار زیباری: کرکوک پایتخت می شود، ارتش مشترک با کردهای سوریه ایجاد میشود!

رفراندوم کردستان عراق برای استقلال قطعی  و تشکیل کشوری جدید درخاورمیانه برگزار شد… وحالا باقی موارد طرح تغییرات منطقه ای درراهند!

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه وطن ترکیه نوشت: پیش از انجام همه پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق، مقامات این منطقه نشستی سری تشکیل داده اند.

بر این اساس در این نشست که در منزل «هوشیار زیباری» مشاور بارزانی انجام گرفته در خصوص آینده سیاسی و نظامی اقلیم تصمیم گیری شده است. در این نشست تصمیمات مهمی در خصوص آینده اقلیم کردستان گرفته شده که مسلما برای عراق خطرناک خواهد بود.از جمله این تصمیمات انتخاب شهر کرکوک به عنوان پایتخت و تشکیل ارتش مشترک با کردهای سوریه بوده است.همچنین قرار است دو منطقه کردنشین در عراق و سوریه مرزهای مشترک را برداشته و اقدام به صدور گذرنامه های یکسان کنند.

به نوشته این روزنامه ترکیه ای، تصمیم دیگر این نشست سری، ادامه سیاست اخراج اقوام ترکمن و عرب از مناطق کردنشین بوده است.شرکت کنندگان در این نشست همچنین تاکید کرده اند که سیاست ایجاد کردستان بزرگ باید ادامه یافته و اقدامات تدریجی برای افزایش مرزهای کشور جدید انجام گیرد.