یکشنبه , ۴ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » پاسخ نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد به وزیر خارجه و سایر سیاستمداران آلمانی: شما در برجام بمانید و به روابط اقتصادی خودبا رژیم ایران ادامه دهید. آخوندها هم نمیگویند مرگ بر آلمان، اما میگویند”مرگ بر آمریکا”!!

پاسخ نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد به وزیر خارجه و سایر سیاستمداران آلمانی: شما در برجام بمانید و به روابط اقتصادی خودبا رژیم ایران ادامه دهید. آخوندها هم نمیگویند مرگ بر آلمان، اما میگویند”مرگ بر آمریکا”!!

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد گفت خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران، اعتبار دیپلماتیک ایالات متحده را تضعیف نمی کند بلکه نشان دهنده این است که آمریکا همیشه به فکر مردم خود است.

به گزارش «انتخاب»، او به خبرنگاران گفت بعد از امضای هر توافقی، باید آن را دوباره بررسی کرد که آیا، آن توافق موثر بوده است یا خیر و با توجه به اقدامات مخرب ایران در منطقه از جمله حمایت از تروریسم و قاچاق سلاح، باید دید که آیا برجام موثر بوده است یا خیر.
خانم هیلی در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آلمان که روز پنجشنبه گفت اگر آمریکا از توافق هسته ای با ایران خارج شود، کره شمالی نسبت به مذاکره برای ترک برنامه هسته ای دلسرد می شود، گفت ایران «مرگ بر آلمان» نمی گوید، بلکه «مرگ بر آمریکا» می گوید و رئیس جمهوری آمریکا نیز باید به کنگره بگوید که آیا ادامه حضور در این توافق به نفع امنیت مردم آمریکا است یا خیر.

سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت آمریکا نمی خواهد که توافق هسته ای با ایران، این کشور را به یک کره شمالی دیگری، تبدیل کند. به گفته او توافق های بد با کره شمالی موجب شد که پیونگ یانگ بتواند دست به تولید تسلیحات هسته ای بزند.

نیکی هیلی گفت رئیس جمهوری آمریکا طبق قانون این کشور باید ماه آینده میلادی به کنگره آمریکا بگوید که آیا تصدیق می کند توافق برجام به نفع امنیت ملی آمریکا است یا اینکه چنین چیزی را تصدیق نمی کند. به گفته نیکی هیلی، توافق هسته ای با ایران مجوزی برای انجام اقدامات غلط این کشور در حوزه های مختلف نبوده است.