دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » تصاویر انفجار یک مسافرخانه در قم

تصاویر انفجار یک مسافرخانه در قم

انفجار گاز حوالی ساعت 12:50 در یک واحد اقامتی 2 طبقه در کوچه آبشار در هسته مرکز شهر منجر به کشته شدن 5 تن و مصدومیت 17 تن شد.

 سخنگوی آتش نشانی قم با انتقاد از انتشار اخبار نادرست مبنی بر علت قطعی حادثه که انفجار کپسول گاز اعلام شده بود گفت: علت حادثه بعد از ایمن شدن منطقه توسط تیم کارشناسان پیشگیری آتش‌نشانی، علت‌یابی و اعلام می‌شود.
حمید کریمی در گفت‌و‌گو با تسنیم، در تشریح عملیات ظهر امروز آتش نشانی در پی آتش‌سوزی در یک واحد اقامتی اظهار داشت: ساعت 12:24 روز طی تماس شهروندان با آتش نشانی 50 نیروی آتش‌نشان با 6 دستگاه خودروی عملیاتی و یک دستگاه موتورولانس به محل حادثه اعزام شد.
سخنگوی آتش نشانی قم با بیان اینکه عملیات اطفای حریق و آواربرداری این اقامتگاه 5ساعت و 26 دقیقه به طول انجامید افزود: متاسفانه این حادثه 5 فوتی ( 4خانم و یک آقا) و 14 مصدوم داشت.
وی باانتقاد از انتشار اخبار نادرست مبنی بر علت قطعی حادثه که انفجار کپسول گاز اعلام شده بود گفت: اینکه برخی از زبان من گفتند علت حادثه را این دلیل عنوان کردند گله مندیم، علت حادثه بعد از ایمن شدن منطقه توسط تیم کارشناسان پیشگیری آتش‌نشانی، علت‌یابی و اعلام می‌شود.
کریمی با بیان اینکه عدم رعایت نکات ایمنی می‌تواند عامل حادثه باشد اما باید با کار کارشناسی دقیقا علت مشخص شود عنوان کرد: ما به تمام نهادها و ادارات اعلام کردیم آتش نشانی آماده همکاری برای ایمن سازی است و در این راستا مواری که برای ایمن‌سازی لازم باشد اعلام می‌کنیم، متاسفانه تا این زمان هیچ نهادی برای ایمن سازی پیگیری نکرده است.