یکشنبه , ۹ مهر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » محمد جواد ظریف : اظهارات ترامپ «سخیف، شعاری و بی محتوا» است

محمد جواد ظریف : اظهارات ترامپ «سخیف، شعاری و بی محتوا» است

وزیر امور خارجه در واکنش به سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل، اظهارات ترامپ را «سخیف، شعاری و بی محتوا» خواند و گفت که این سخنان ارزش پاسخ ندارد.

 سخنرانی دونالد ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با واکنش های زیادی در جهان مواجه شد. در همین راستا، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران نیز واکنش شدیدی به سخنان سخیف ترامپ نشان داد.
به گزارش تابناک، ظریف در واکنش به سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل، اظهارات ترامپ را «سخیف، شعاری و بی محتوا» خواند و گفت که این سخنان ارزش پاسخ ندارد.

محمد جواد ظریف که برای شرکت در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان‌ ملل متحد در نیویورک بسر می برد، در واکنش به سخنرانی دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در این نشست اظهار داشت: سخنان وی بویژه آنجا که به ملت بزرگ ایران اشاره داشت چنان سخیف، شعاری و بی محتوا بود که ارزش پاسخ ندارد.

ظریف همچنین اظهار داشت: سخنان  وقیحانه و جاهلانه رئیس جمهور آمریکا و نادیده انگاشتن واقعیات جمهوری اسلامی ایران در سیاست داخلی و خارجی و مبارزه با تروریسم عمق بی اطلاعی و رفتار و گفتار عوام فریبانه  ایشان را نشان می دهد که در کنار واقعیاتی همچون حمایت دولت آمریکا از رژیم جنایتکار صهیونیستی و رژیم های دیکتاتوری منطقه و ایجاد و تقویت گروههای تروریستی حاصلی جز انزوا و بی اعتباری هر چه بیشتر دولت آمریکا نزد جهانیان نخواهد داشت.

 ظریف همچنین در توییتر نوشت؛ «سخنان نفرت پراکنانه و جاهلانه ترامپ که به قرون وسطی تعلق دارد نه سازمان ملل در قرن بیست و یکم،  ارزش پاسخگویی ندارد. همدلی ساختگی با مردم ایران هیچکس را فریب نمیدهد».