چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی »  اگر پاسخ رهبر نظام به جناب مولوی عبدالحمید واقعیت داشته باشد، دو حالت قابل تصور است

 اگر پاسخ رهبر نظام به جناب مولوی عبدالحمید واقعیت داشته باشد، دو حالت قابل تصور است

اگر پاسخ منتشرشده به اسم رهبر نظام -علی خامنه ای- به آقای مولوی عبدالحمید رهبر اهل تسنن ایران- واقعیت داشته باشد، دو حالت قابل تصور است: یا ایشان حرفهای دوگانه میزند! یا آتش به اختیارها وقعی و حرمتی به آراء و نظریات ولی فقیه نمیگذارند و کارهای نادرست خود در فروپاشی موزائیک جامعه ایران را با شدت دنبال مینمایند!

دفتر  رهبر نظام – علی خامنه ای-  به نامه مولوی عبدالحمید که در آن نسبت به برخی تبعیض‌ها انتقاد کرده بود، پاسخ داد.

پاسخ رهبر نظام به نامه جناب مولوی عبدالحمید از بزرگان هموطنان سنی مذهب:همه ارکان جمهوری اسلامی موظفند هیچگونه تبعیض و نابرابری بین ایرانیان از هر قوم و نژاد و مذهبی روا ندارند

متن نامه دفتر مقام معظم رهبری در پاسخ به انتقادات به شرح زیر است:

جناب آقای مولوی عبدالحمید

سلام علیکم

مرقومه جنابعالی خطاب به مقام معظم رهبری دریافت و به استحضار ایشان رسید. معظم‌له از اظهار علاقه‌مندی شما به نظام مقدس جمهوری اسلامی و جانبداری و حمایت و دفاع از کشور و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی قدردانی کرده و فرمودند:

«همه ارکان جمهوری اسلامی موظفند بر اساس معارف دینی و قانون اساسی هیچگونه تبعیض و نابرابری بین ایرانیان از هر قوم و نژاد و مذهبی روا ندارند. ما هم به جد معتقدیم همه باید با هم در کنار هم و در صفوف فشرده و واحدی به سربلندی و عزت ایران اسلامی بیندیشند و در راه آن تلاش کنند و اجازه ندهند دشمنان این مرز و بوم و خناسان وابسته به این و آن در این صف واحد تفرقه افکنده و کارشکنی کنند».

به این امید که با الهام از تعالیم اسلامی و تمسک به اصول قانون اساسی همه ما به عنوان ایرانی بتوانیم در جهت اعتلای کشور و تامین منافع ملی و تحکیم وحدت و یکپارچگی گام برداریم و نقش خود را در انجام وظایف دینی و ملی ایفا کنیم.

محمدی گلپایگانی
منبع: ایسنا