چهارشنبه , ۱۲ مهر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » طرح سوال از وزیر ورزش و جوانان در مورد عدم حضور زنان در ورزشگاه‌ها

طرح سوال از وزیر ورزش و جوانان در مورد عدم حضور زنان در ورزشگاه‌ها

فاطمه حسینی در واکنش به ادامه محدودیت‌ها در مسیر ورود زنان به ورزشگاه، از تهیه طرح سوال از وزیر ورزش و جوانان خبر داد و در ادامه در توییتی خواستار پاسخگویی مسعود سلطانی‌فر درمورد اقدامات وزارت ورزش و جوانان برای رفع این تبعیض شد.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس در خلاصه این طرح سوال نوشته است: تاکنون جهت فراهم نمودن شرایط مطابق با موازین اسلامی و در شان بانوان کشورمان جهت حضور در ورزشگاه‌ها برای تماشای رقابت‌های ورزشی چه برنامه‌ریزی و اقدامی صورت گرفته است؟!

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی همچنین در تشریح این طرح سوال از وزیر ورزش و جوانان نوشت: همان‌گونه که مستحضرید متاسفانه شاهد آن هستیم که شرط حضور زنان در ورزشگاه‌ها جهت تماشای مسابقات ورزشی داشتن تابعیت کشور تیم رقیب تیم ایرانی است. باتوجه به این‌که ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها در دوره تصدی وزارت جنابعالی استمرار یافته و این اقدام با اصول سوم، نهم و بیستم قانون اساسی مغایرت دارد.

تاکنون جهت فراهم نمودن شرایط مطابق با موازین اسلامی و در شان زنان کشورمان جهت حضور در ورزشگاه‌ها برای تماشای رقابت‌های ورزشی چه برنامه‌ریزی و اقدامی صورت گرفته است؟

 

حسینی همچنین در توییتی نوشت: آقای سلطانی‌فر چه اقدام و برنامه‌ریزی از سوی شما برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها صورت گرفته؟ برای رفع این تبعیض چه خواهید کرد؟