شنبه , ۳۰ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » اعلام آمادگی معاونت علمی از تاسیس بنیاد «پروفسور میرزاخانی»

اعلام آمادگی معاونت علمی از تاسیس بنیاد «پروفسور میرزاخانی»

معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور گفت: معاونت علمی آمادگی حمایت از تاسیس بنیاد زنده‌یاد پروفسور «مریم میرزاخانی» را دارد.

سورنا ستاری با حضور در دفتر موسسه رعد و دیدار با خانواده زنده‌یاد پروفسور «مریم میرزاخانی» پس از بیان خاطراتی از حضور مشترک علمی با پروفسور میرزاخانی، عنوان کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آمادگی حمایت از تاسیس بنیاد پروفسور مریم میرزاخانی را دارد تا کمک‌های لازم در خصوص شکل‌دهی ساختار این بنیاد ارزشمند انجام شود.

 

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور در ادامه با تاکید بر شناسایی استعدادهای درخشان در عرصه‌های علمی و اجتماعی به‌ویژه در حوزه کارآفرینی و ایجاد شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها گفت: در حال حاضر شرکت‌هایی همچون «اسنپ» و «تپسی» در ایران و «فیس بوک» و «واتس آپ» در سطح بین‌المللی توانسته‌اند در زمان کوتاهی حرف نخست در زمینه کسب و کار را بزنند.

 

رییس بنیاد ملی نخبگان در بخش بعدی سخنان خود به موضوع «طرح شهاب» درخصوص شناسایی استعداد دانش‌آموزان از کلاس چهارم دبستان به بعد بمدت 4 سال اشاره و تصریح کرد: این طرح می‌تواند یکی از روش‌های مناسب برای شناسایی استعدادهای درخشان باشد.

 

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی، ستاری در نظر گرفتن جوایز برای کشف نخبگان و ادامه حمایت از این استعدادها را امری مهم دانست و در پایان نکاتی را درباره راه‌های جذب نخبگان ایرانی خارج از کشور مطرح کرد.