چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » وقوع دو زلزله در کره شمالی با آزمایش های هسته‌ای هیدرژنی برای کلاهک های قابل نصب برروی موشکهای بالیستیک قاره پیما با قابلیت انفجار در ارتفاعات بالای جو برفراز سرزمینها!

وقوع دو زلزله در کره شمالی با آزمایش های هسته‌ای هیدرژنی برای کلاهک های قابل نصب برروی موشکهای بالیستیک قاره پیما با قابلیت انفجار در ارتفاعات بالای جو برفراز سرزمینها!

 

زلزله‌ای به بزرگی 5.6 در مقیاس ریشتر و زلزله‌ دیگری به بزرگی 4.6 ریشتر در نزدیکی سایت اتمی کره شمالی به وقوع پیوست و برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که احتمال آزمایش اتمی وجود دارد.

به گزارش فارس،‌ زلزله‌ای به بزرگی 5.6 در مقیاس ریشتر کره شمالی را لرزاند و احتمال آزمایش اتمی وجود دارد.

خبرگزاری یونهاپ گزارش داد،‌ زلزله دومی به بزرگی 4.6 ریشتر در نزدیکی سایت اتمی کره شمالی روی داده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، مرکز زمین شناسى آمریکا قدرت زمین لرزه کره شمالى را 6.3 ریشتر اعلام کرده است. برخى رسانه ها به نقل از این مرکز نوشته‌اند که یک انفجار عامل این زمین لرزه بوده است.

مرکز زلزله در شمال شرق کره شمالى و در نزدیکى یکى از سایت هاى تست اتمى اعلام شده است. عمق کم زمین لرزه احتمال اینکه زلزله ناشى از انفجار اتمى بوده باشد را تقویت کرده است.

یک مقام دولت آمریکا تایید کرد که کره شمالى احتمالا تست اتمى انجام داده است. هنوز هیچ گزارشی از تلفات و خسارات احتمالی وجود ندارد.

خبرگزاری یونهاپ به نقل از کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی نوشت احتمالا کره شمالی ششمین آزمایش اتمی خود را انجام داده است.

تنش‌ها در شبه جزیره کره طی ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته است و جنگ لفظی میان کره شمالی و آمریکا شدت گرفته است.

 

 

گزارش کره‌جنوبی از زمین‌لرزه مصنوعی در کره‌شمالی
چند ساعت پس از نمایش یک بمب هیدروژنی با قدرت تخریب بسیار بالا توسط کره شمالی، ارتش کره جنوبی وقوع یک زمین لرزه مصنوعی در اطراف سایت هسته ای کره شمالی را تایید کرد و ظن آن می رود کره شمالی ششمین آزمایش هسته ای خود را انجام داده باشد.

به گزارش یونهاپ خبرگزاری رسمی کره جنوبی، در همین حال ارتش کره جنوبی نیز پس از گزارش آزمایش هسته ای آشکار کره شمالی، سطح هشدار خود را افزایش داده است.
دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی می گوید ممکن است این زمین لرزه مصنوعی به دلیل انجام ششمین آزمایش هسته ای کره شمالی به وقوع پیوسته باشد.
کره شمالی بامداد امروز از ساخت یک بمب هیدروژنی با قدرت تخریب بسیار بالا خبر داد و با انتشار تصاویری رهبر این کشور را حین بازدید از این بمب نشان داد.
به گزارش رسانه های شرق آسیا، همه اجزای این بمب هیدروژنی که می تواند در ارتفاع های بالا منفجر شود، در داخل کره شمالی ساخته شده و این کشور را قادر می سازد تا هر تعداد بمب که بخواهد تولید کند.به گزارش ایرنا، کره شمالی هفته گذشته با آزمایش یک موشک بالستیک میان برد بر فراز ژاپن، تنش در منطقه را دو چندان کرد.آمریکا و کره جنوبی نیز در واکنش به این آزمایش تصمیم به بازبینی معاهده ای که ساخت موشک های بالستیک را محدود می کند، گرفتند.سئول قصد دارد با اصلاح این معاهده، قدرت دفاعی خود را افزایش دهد.