یکشنبه , ۱۰ مهر ۱۴۰۱
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » آخوند فرتوت احمدجنتی: رهبر در دوران غیبت، ولی‌فقیه عادل و آگاه است و این ویژگی‌ها در امام خامنه‌ای تجلی دارد از این رو اطاعت از ولی‌فقیه مانند اطاعت از امام زمان(عج) و ولی عصر(عج) واجب است!

آخوند فرتوت احمدجنتی: رهبر در دوران غیبت، ولی‌فقیه عادل و آگاه است و این ویژگی‌ها در امام خامنه‌ای تجلی دارد از این رو اطاعت از ولی‌فقیه مانند اطاعت از امام زمان(عج) و ولی عصر(عج) واجب است!

جنتی در نماز عید قربان در جمکران گفت : عید قربان یکی از بزرگترین اعیاد اسلامی است که فلسفه آن سربلندی از امتحان الهی و اطعام فقراء و نیازمندان می‌باشد.

احمد جنتی در خطبه‌های نماز عید قربان در مسجد جمکران تصریح کرد: در روز عید قربان حضرت ابراهیم (ع) ایمان بی‌نظیر خود را ثابت کرد و در سخت‌ترین امتحان الهی سرافراز بیرون آمد. اگر در عید قربان از روی تقوا و با اخلاص قربانی کنیم مورد رضایت الهی قرار خواهیم گرفت و خداوند با اولین قطره خون قربانی همه گناهان قربانی کننده را می بخشاید.

وی خاطرنشان کرد: در جامعه اسلامی نباید فقیر و نیازمندی داشته باشیم؛ گرسنه خوابیدن نیازمندان ننگ است در این راستا وظیفه دولت تامین معیشت و نیازهای مردم می‌باشد.

او یادآور شد: روز گذشته دعای عرفه قرائت شد؛ در این دعا سید الشهداء سرشار از بندگی و معنویت است و انسان را نسبت به اصل وجود خویش آگاه می‌کند.

وی در مورد جایگاه ولایت فقیه گفت: رهبر در دوران غیبت، ولی‌فقیه عادل و آگاه است و این ویژگی‌ها در امام خمینی(ره) و خامنه‌ای تجلی دارد از این رو اطاعت از ولی‌فقیه مانند اطاعت از امام زمان(عج) و ولی عصر(عج) واجب است.

وی تاکید کرد: امروز خطر نفوذ دشمن و استکبار وجود دارد و دولت باید هوشیارانه مراقب ورود فتنه گران باشد و حضور مردم در صحنه و پشتیبانی از ولایت فقیه همواره توطئه‌ها را خنثی کرده است.

جنتی با تاکید بر این‌که «مردم در صحنه هستند و هر جا فراخوان شدند آمدند»، اظهار داشت: این نظام به پشتیبانی مردم سرپا مانده است. در طول تاریخ دنیا هیچ نظامی نبوده با این حجم دشمنی، جنگ نظامی، توطئه‌های سیاسی و تحریم‌ها همچنان پا برجا باشد و این قدرت نظام، انقلاب و ولایت است، باید خط انقلاب و ولایت را شناخت.