دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » دستهبندی نشده » نهادهای صنفی پیگیر شناسایی عوامل مرگ مصلح حسینی هستند/کارگر بی‌گناه سنندجی زنده در آتش سوخت

نهادهای صنفی پیگیر شناسایی عوامل مرگ مصلح حسینی هستند/کارگر بی‌گناه سنندجی زنده در آتش سوخت

میکائیل صدیقی (رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی مریوان و سروآباد) در تماس با خبرنگار ایلنا، از مرگ دلخراش یک کارگر ساختمانیِ سنندجی خبر داد.

به گفته صدیقی، مصلح حسینی مشغول کارگری در خانه‌ی نیمه کاره و درحال ساخت در محله میدان نبوت بود. کارگران بی‌خبر از همه جا شب را به امید کار فردا در ساختمان نیمه‌کاره می‌خوابند. ساعت 3 نیمه شب، افرادی که هویتشان هنوز مشخص نشده به خانه حمله کرده و با ریختن بنزین در خانه، آن را آتش می‌زنند غافل از اینکه شاید کسی در ساختمان نیمه‌کاره باشد.

صدیقی در تشریح جزئیات حادثه می‌گوید: خانه در مدت بسیار کوتاهی سراسر آتش می‌شود و کارگران بی‌گناه که داخل آن خوابیده بودند، طعمه حریق شده و متاسفانه تلاش برای نجات آنها از آتش بی‌نتیجه می‌ماند. در این اتفاق مصلح حسینی نیز همچون دیگر کارگر محبوس شده در آتش می‌سوزد و جان خود را از دست می‌دهد. پس از حادثه؛ پیکر بی‌جان او به امید نجات به بیمارستانی در شهر تبریز منتقل می‌شود اما مشخص می‌شود او بر اثر جراحات آتش‌سوزی جان باخته است.

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی مریوان و سروآباد می‌گوید: این حادثه شنبه ( 4 شهریور ماه) سه روز پیش رخ داد و علاوه بر مرگ مصلح حسینی، یک کارگر دیگر نیز دچار 70 درصد سوختگی می‌شود که هم‌اکنون در بیمارستان بستری است.

صدیقی ضمن تسلیت به خانواده داغدار کارگرِ متوفی تاکید می‌کند: تشکیلات کارگری این حادثه را تا رسیدن به نتیجه رسیدگی خواهد کرد.