جمعه , ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » امارات: ایران و ترکیه نقش استعمارگر را در کشورهای عربی ایفا می‌کنند

امارات: ایران و ترکیه نقش استعمارگر را در کشورهای عربی ایفا می‌کنند

شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارحه امارات متحده عربی گفت که ایران و ترکیه، نقش استعمارگر را در منطقه عربی ایفا می‌کنند.

به گزارش العربیه، شیخ عبدالله بن زاید چهارشنبه 29 اوت در کنفرانس خبری مشترک با سرگئی لاورف وزیر امور خارجه روسیه در ابوظبی، نقش تهران و آنکارا را در بحران سوریه، نقشی «منفی توصیف کرد».

وزیر امور خارجه امارات در این باره گفت: «تهران و آنکارا، نقش تاریخی استعمارگر را در منطقه عربی بازی می‌کنند، مساله‌ای که

تاکید کرد که ایران و ترکیه، نقشی منفی در سوریه ایفا می‌کنند.

در همین کنفرانس خبری، سرگئی لاوروف گفت که مذاکراتش با شیخ عبدالله بن زاید بر مبارزه با تروریسم و تروریست‌ها در همینه زمینه‌ها متمرکز شد. او گفت که در مذاکرات، به اوضاع فلسطین، لیبی و عراق هم پرداخته شد و در اکثر مسائل مطرح شده، نظارت دو طرف مشترک است.

لاوروف به بحران سوریه پرداخت و از اپوزیسیون این کشور خواست شرط‌های متعارض با قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد، مطرح نکنند.

او تاکید کرد که روسیه از تلاش‌های سعودی برای متحد کردن اپوزیسیون سوریه، حمایت می‌کند. لاوروف یادآور شد که «تلاش‌ها برای متحد کردن اپوزیسیون سوریه در خارج شکست نخورده اما با توجه به پیچیده بودن مسائل مطرح شده، رسیدن به دورنمای واحد، نیازمند جلسات بیشتری است».