یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » نیکی هیلی: نظام ایران تاریخچه روشنی از دروغگویی درباره برنامه‌ هسته‌ای دارد/بازرسان آژانس باید به پایگاه‌های نظامی ایران دسترسی پیدا کنند

نیکی هیلی: نظام ایران تاریخچه روشنی از دروغگویی درباره برنامه‌ هسته‌ای دارد/بازرسان آژانس باید به پایگاه‌های نظامی ایران دسترسی پیدا کنند

نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل‌متحد گفت: نظام ایران تاریخچه روشنی از دروغگویی درباره برنامه‌های هسته‌ای‌اش دارد.

وی روز جمعه در یک نشست خبری در نیویورک پس از سفر اخیر خود به وین و دیدار با رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت:‌ نظام ایران اجازه دسترسی به مراکز نظامی را صادر نمی‌کند.

نیکی هیلی پس از دیدار روز چهارشنبه خود با یوکیا آمانو در توئیتر نوشت، «با پرسش‌های فراوانی درباره توافق نظام ایران به وین آمدیم. پاسخ‌های خوبی گرفتیم، اما هنوز تردیدها و نگرانی‌های زیادی داریم.»

لازم به یادآوری است نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل‌متحد در دیدار با یوکیا آمانو رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: دسترسی به تأسیسات نظام ایران، برای اجرای مأموریت (آژانس) حیاتی خواهد بود؛ از جمله دسترسی به هر مکانی که آژانس درباره آن اطلاعاتی مربوط به فعالیت‌های مرتبط با برجام داشته باشد».

وی افزود: «ما هم‌چنان شک و تردیدها و نگرانیهای بسیاری درباره توافق اتمی با نظام ایران داریم».