پنجشنبه , ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » اباطیل بافی یک “بسیجی نمونه” نشان دهنده اوج ابتذال “ضدفرهنگِ حاکم” بر جمجمه هایِِ “بسیجی های مغزشویی شده” میباشد!!

اباطیل بافی یک “بسیجی نمونه” نشان دهنده اوج ابتذال “ضدفرهنگِ حاکم” بر جمجمه هایِِ “بسیجی های مغزشویی شده” میباشد!!

سرپاسداربسیجی غیب پرور مدعی شد که کسانی که طرزتفکر مستقلی نسبت به دیدگاه های علی خامنه ای دارند از شمری که روی سینه امام حسین نشست، بدترند!!!

سردار غیب‌پرور: برای مقابله با جنگ نرم دشمن سواد “فضای مجازی” خود را بالا ببرید
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در فتنه سال 88 بعضی از خواص انقلاب را تا مذبح بردند و به مرحله‌ای رساندند که چیزی از انقلاب نماند، اما در مقابل عده‌ای پیام امام و رهبری را فهمیدند، با بصیرت خود به انقلاب کمک کردند.

جوان آنلاين: سردار غلامحسین غیب‌پرور دقایقی پیش در بیست و دومین طرح ولایت خواهران دانشگاه‌های کشور در مجتمع فرهنگی امام رضا(ع) مشهد، اظهار داشت: امروز روز اول ماه دی‌الحجه است و 10 روز اول ماه ذی‌الحجه، یک دهه فوق‌العاده است، ایام معلومات و از خدا بخواهیم این 10 روز، یک دهه خاص برای همه ما باشد.

وی با طلایی خواندن دوره طرح ولایت، عنوان کرد: این دوره واقعاً یک فرصت طلایی است برای قشر جوان ما که در کوران حوادث قرار دارد، شما عزیزان در زمانی زندگی می‌کنید که دوره حساس و ویژه‌ای است، در این دوره و در این زمانه می‌توان چند مدل زندگی کرد، می‌شود محسن حججی شد، می‌شود خدای ناکرده یک جوان باطل شد یا یک جوان خنثی و خدای نکرده یک جوان دور از دین و متمایل به آموزه‌های غیردینی شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: خاصیت دوران عمر شما، حساسیت‌های این دوران است، به‌ عبارت‌ دیگر، شما می‌توانید جزو برگزیدگان و خواص جامعه باشید، می‌توانید هم نباشید، کما اینکه افراد بسیاری نیستند اما یادمان باشد این خواص بودند که تکلیف جامعه را مشخص کردند، از روز اول هم نیز بوده و مثال‌های آن در تاریخ فراوان است.

سردار غیب‌پرور با اشاره به آیه‌ای که به دوره 40 روزه دوری حضرت موسی(ع) از امت خود اشاره دارد، عنوان کرد: زمانی که حضرت موسی(ع) برای دریافت فرمان پروردگار عازم شد، عزیمت موسی کلیم 30 شبانه‌روز بود، بعد مقرر شد 10 روز به دوره اضافه شود، این دوره 40، چله و اربعین از منظر اسلام عزیز فلسفه دارد.

* نقش خواص در انحراف امت

وی مطرح کرد: موسی چه کسی است؟ رهبر الهی است، صاحب و معمار انقلاب در بنی‌اسرائیل است، این رهبر بزرگ مدت‌زمانی را از امت خود فاصله می‌گیرد، در امت او چه اتفاقی می‌افتد؟ بعضی از خواص مثل سامری به‌ قدری ذی‌نفوذ، صاحب سخن، کلام و صاحب شبکه هستند که امت موسی را گوساله‌پرست می‌کند، این نقش خواص است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین متذکر شد: سامری خواص غیرحق بود، اما یکه‌تازی کرد، چراکه خواص اهل حق سکوت کردند و یک امت واحد خداپرست تبدیل به بت و گوساله‌پرست شدند و مقصر اصلی خواص اهل حقی بودند که سکوت کردند.

سردار غیب‌پرور با بیان اینکه در انقلاب پیامبر اعظم(ص) خواص نیز تأثیرگذار بودند، یادآور شد: توصیه من به شما این است که یک دوره تاریخ اسلام را بخوانید و از بزرگانی که در این عرصه قدم گذاشته و قلم زدند مثل آیت‌الله جعفر سبحانی که کتاب دو جلدی فروغ ابدیت را نوشته است، بخوانید.

وی تبیین کرد: در عصر رسول خدا(ص) خواص در همه عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی نقش‌آفرینی کردند و ایشان به خواص اهل حق مانند سلمان، مقداد و امیرالمومنین علی(ع) و مصعب بن عمیر اهمیت می‌دادند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در زمان پیامبر اکرم(ص) خواص جبهه حق و باطل نقشآفرین بودند، گفت: بعضی از خواص اهل حق دچار انحراف شدند مانند زبیر که جزو خاص‌الخواص بود و در تشییع جنازه حضرت زهرا(س) شرکت کرد اما بعد از آن در ماجرای جمل رخ در رخ امیرالمومنین قرار گرفت.

سردار غیب‌پرور به بیان مثال‌های دیگری در انحراف خواص از مسیر حق پرداخت و اضافه کرد: کسانی به جنگ اباعبدالله(ع) آمدند که تا آن روز نمی‌دانستند به جنگ چه کسی می‌روند، وای بر مردمان احمق، خواص، تعزیه‌گردان عاشورا بودند، خواص جبهه حق کجا بودند؟ یا در مدینه نشستند و گفتند حسین، ما تو را دوست داریم اما زن داریم، بچه داریم، گرفتاریم، مغازه و باغمان چه می‌شود؟ نمی‌توانیم همراهت بیاییم، بعضی از خواص پررویی کردند، با حسین بن علی(ع) رودرو نشستند و او را نصیحت کردند، گفتند حسین نرو، به صلاحت نیست.

وی تشریح کرد: شمر از روز اول یک چهره کریه و خبیث نیست، او در لشکر امیرالمؤمنین جزو فرماندهان برجسته لشکر امام علی(ع) است، حسین بن علی(ع) و حسن بن علی(ع) به نفع علی شمشیر می‌زنند، شمر نیز به نفع علی شمشیر می‌زند، اما چه شد؟ این گردانه زمان چگونه شد آن کسی که به عنوان فرمانده عالی علی شمشیر می‌زند، روی سینه فرزند پیامبر اکرم(ص) می‌نشیند؟

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تأکید کرد: در همین مشهد دو چهره خاص وجود دارد، یکی می‌شود خواجه ربیع، یکی می‌شود خواجه اباصلت، تاریخ اسلام را تحلیلی بخوانید تا به حقایق پی ببرید.

سردار غیب‌پرور با بیان اینکه جریان خواص و عوام در پیروزی انقلاب اسلامی نیز مصداق پیدا کرد، خاطرنشان کرد: بسیاری مدعی بودند و حتی بعضی‌ها مقابل امام ایستادند، کسی را داشتیم که رساله عملیه داشت، مقلد داشت، اما مقابل امام تا آنجایی که حکم قتل و ترور امام را صادر کردند، ایستاد.

وی افزود: در مقابل، خواص نابی که همراه امام بودند، انقلاب را حفظ کردند که رگه‌های غلیظی در مردم وجود داشت، این رگه‌های غلیظ، ولایتمدار و امام‌دوست، شدند، همان کسانی که جنگ را اداره کردند، خاص بودن حتمأ ملازم رهبر الهی بودن و چشم در چشم دیدن او نیست، بچه‌های مظلوم دوران دفاع مقدس که همین چند روز پیش بعد از 30 و خرده‌ای سال تشییع شدند، خدا هر از چندی یکی از اینها را مقابل چشم ما قرار می‌دهد که در مقابل چشم ما حجت باشند.

* دلباختگی آزادگان جهان به امام راحل

سردار غیب‌پرور با اشاره به دلباختگی آزادگان جهان به امام راحل و نهضت او، گفت: تابوت قشنگی که شما می‌بینید، در اکثر آن یک انبوه پنبه است که در لابلای پنبه، استخوان است، اینها خواص دوران ما بودند، تمام خواصی که امام راحل را فهمیدند اهل ایران هم نبودند؛، دو سه شب پیش در تلویزیون پدر و مادر یک شهید فرانسوی در ایران بودند، کمال، علی و آقا مهدی سه جوان فرانسوی بودند که چند ماه در جبهه پیش ما بودند، از قلب اروپا، از پاریس امام را می‌فهمند و به ایران آمدند.

وی اضافه کرد: مهدی دانشجوی پزشکی بود، پدر و مادرش او را طرد کرده بودند، ایستگاه به ایستگاه عوض می‌کند، خود را به ایران می‌رساند، به جبهه می‌آیند، در جبهه می‌مانند تا به عملیات مرصاد می‌رسد و کمال آنجا شهید می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: برخی خواص همراه امام تبدیل به جبهه منحرف انقلاب بعد از ارتحال ایشان شدند و به نوعی به صورت مستقیم مقابل ایشان قرار گرفتند.

سردار غیب‌پرور با بیان اینکه بعضی از خواص ساکت شدند، گفت: انقلابی که بعد از قرن‌ها پیروز شده بود و آرزوهای انسان‌های زیادی بود اما کسانی که ادعای اسلام داشتند، مقابل ایشان قرار گرفتند.

وی افزود: در فتنه سال 88 بعضی از خواص انقلاب را تا مذبح بردند و به مرحله‌ای رساندند که چیزی از انقلاب نماند، اما در مقابل عده‌ای پیام امام و رهبری را فهمیدند، با بصیرت خود به انقلاب کمک کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه جریان حق و باطل در درون خواص همیشه وجود داشته است، گفت: تلاش کنید جزو خواص اهل حق باشید، یعنی کسانی که میزانشان اتصال به رهبر الهی است آن هم نه در گفتار بلکه در عمل.

سردار غیب‌پرور تصریح کرد: در جامعه مثل شهید حججی کم نیست، یعنی کسانی که به عنوان خواص اهل حق در جامعه بزرگ شدند.

وی بیان کرد: همه شما نمی‌توانید همسر شهید باشید، چراکه انقلابی بودن مراتب دارد اما مهم این است که در مسیر باشید و راه را گم نکنید.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: زمینه برای شما فراهم شده که جزو خواص اهل حق باشید و میزان حق و باطل بودن به میزان اتصال ما به ولی فقیه است و به عبارتی هرکسی با رهبری نیست با شمری که روی سینه امام حسین(ع) نشسته، فرقی نمی‌کند.

سردار غیب‌پرور تصریح کرد: رهبر اسلام مجسم و ترجمه اسلام ناب است که حرفی جز انقلاب ندارد، اگر اتصال باشد اتفاقات خوبی می‌افتد، به عنوان مثال دشمن‌شناسان خوبی می‌شویم و بعد می‌فهمیم در جامعه چه به روز ما آمده است.

وی در پایان مطرح کرد: توصیه من به شما برای مقابله با جنگ نرم این است که سواد فضای مجازی خود را ارتقا دهید.
منبع: فارس