جمعه , ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » برنامه اتمی ایران هیچگاه صلح‌آمیز نبوده است

برنامه اتمی ایران هیچگاه صلح‌آمیز نبوده است

فاکس نیوز ۲۸ مرداد ۹۶:‌ ایران صدها میلیون دلار روی توسعه برنامه موشکی هزینه می‌کند با توجه به توافق اتمی آیا می‌تواند این کار را بکند؟

دیوید تافوری مقام سابق وزارت‌خارجه آمریکا در لندن:‌ این یک مشکل است.  ایران به توسعه موشکهای بالستیک ادامه داده است. این کار البته طبق توافق اتمی منع نشده است اما یقینا روح برجام را نقض کرده است. تحریمها به‌خاطر اینکار کار درستی بوده است. ..

فاکس نیوز:‌ ایران گفته است انرژی اتمی را برای مصارف صلح‌آمیز خواسته است اما برای تولید برق شما چه نیازی به این موشکها دارید؟

ربکا هانریس برنامه موشکی ایران نشانه این است که برنامه اتمی این رژیم هیچگاه صلح‌آمیز نیست. موشکها دارای سیستمهای حامل کلاهک جنگی اتمی هستند و چفت کلاهک‌های جنگی می‌شوند.
ما موارد آفریقای جنوبی و لیبی را داشته‌ایم که وقتی از برنامه اتمی دست برداشته‌اند، برنامه موشکی را هم کنار گذاشته‌اند…

دیوید تافوری: ما باید با تحریمهای بیشتر نشان دهیم که فعالیتهای بیشتر ایران برای توسعه برنامه موشکی آن را تحمل نمی‌کنیم و یقینا نباید گذاشت آنها موشکی بسازند که بتواند کلاهک جنگی اتمی حمل کند.

ربکا هانریس: همه پولهایی که ما برای نظام ایران فرستادیم نه تنها هزینه صدور تروریسم شده بلکه صرف برنامه موشکی هم شده است. واقعیت این است که برجام برای دانشمندان موشکی رژیم ایران شغل ایجاد کرده ضمن این‌که با کره شمالی مشترک کار می‌کنند.