یکشنبه , ۹ مهر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » ارسال تجهیزات و نیروهای گسترده نظامی به کرکوک به منظور آزادسازی تلعفر

ارسال تجهیزات و نیروهای گسترده نظامی به کرکوک به منظور آزادسازی تلعفر

یک منبع امنیتی عراقی روز جمعه 18 اگوست 2017 از ارسال تجهیزات و نیروهای گسترده نظامی به کرکوک و اطراف تلعفر برای آغاز عملیات آزادسازی این منطقه از دست داعش خبر داد.

به گزارش العربیه به نقل از منابع امنیتی عراق، نیروهای زیادی از ارتش، پلیس و حشد شعبی عراق به همراه تجهیزات نظامی گسترده برای مشارکت در عملیات آزادسازی تلعفر به شهر کرکوک و مناطق اطراف تلعفر رسیده‌اند.

پلیس فدرال عراق روز سه‌شنبه اعلام کرد که این نهاد نیروهای تک‌تیرانداز خود را بر ساختمان‌های مشرف بر تلعفر مستقر کرده است. استقرار تک‌تیراندازان مقدمه حمله به داعش در تلعفر به منظور آزادسازی این شهر است.

پلیس فدرال استان کرکوک نیز روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که یگان‌های توپخانه در اطراف تلعفر مستقر شده‌اند و آماده حملات توپخانه‌ای به مواضع داعش هستند.

سرلشکر رائد جوانت، فرمانده پلیس فدرال عراق، در بیانیه‌ای اظهار داشت:«پیشگامان نیروهای پلیس فدرال وابسته به گردان‌های 5، 3، گردان تک‌تیراندازها، هواپیماهای بدون سرنشین و ده‌ها خودروی زرهی به حومه تلعفر رسیده‌اند».

سرلشکر جودت گفت: «اقدامات آماده‌سازی‌های تدارکاتی لازم برای آغاز نبرد علیه داعش برای بازپس گیری تلعفر و اخراج داعش از این شهر تکمیل شده است».

گفتنی است که نیروهای عراقی دو هفته پیش شهر موصل را از داعش بازپس گرفتند. تلعفر یکی از مراکز مهم داعش در استان نینوا است که هنوز تحت اشغال این گروه است