یکشنبه , ۹ مهر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » احمد خاتمی :‌ فتنه خط قرمز است و از حامیان فتنه در پستهای مختلف استفاده نکنید

احمد خاتمی :‌ فتنه خط قرمز است و از حامیان فتنه در پستهای مختلف استفاده نکنید

به گزارش انتخاب احمد خاتمی،  در خطبه دوم این هفته نماز جمعه تهران گفت: شهید حججی از رویش‌های انقلاب است. این شهید که متولد دهه دوم انقلاب است، نشان داد که نسل سوم انقلاب اسلامی در راستای اهداف انقلاب ایستاده و به قول شهید مظلوم بهشتی انقلاب مانند قطاری است که افرادی در مسیر سوار و پیاده می‌شوند که این شهید بزرگوار از سوارشدگان بر قطار انقلاب است.

وی خاطرنشان کرد: انتقام سختی در انتظار آنان خواهد بود.

خاتمی بیان کرد: جریان تکفیری داعش 4 عنوان فقهی برای اعدام دارند. این جریان مفسد فی الارض، محارب با خدا و رسول خدا، باغی و ناصبی هستند و انشاءالله تمامی آنها و به خصوص شمری که شهید حججی را به شهادت رساند، قلع و قمع خواهد شد.

وی اظهار داشت: سرلشکر جعفری بیان داشتند که ما 30 هزار جوان مانند شهید حججی داریم. خون پاک شهدا سرمایه نفیس این کشور است و کمترین توهین به این خون‌ها شرکت در جنایت داعش است.

امام‌جمعه موقت تهران افزود: تا به حال گفتگوها و نقدهای سازنده‌ای صورت گرفته است. همچنین به وزرای احتمالی که انتخاب خواهند شد، اعلام می‌دارم که شما را به خدا قدرت خود را در خدمت دین، معنویت و ارزش‌ها به کار گیرید و به عنوان نفرات اول عرصه کلان خدمت به مردم خدمت کرده و جناح‌مداری و حزب‌مداری را سرلوحه کار خود قرار ندهید.

خاتمی اظهار داشت: متدینین و انقلابی‌ها را با عنوان‌های تندرو و افراطی نخوانید که اینان هستند که در حوادث به کار می‌آیند و اینکه کسانی را که خدمت کرده و لیاقت دارند، به خاطر رأی به رقیب در انتخابات کنار نگذارید.

وی اظهار داشت: فتنه خط قرمز است و از حامیان فتنه در پست‌های مختلف استفاده نکنید.

امام‌جمعه موقت تهران گفت: تنفیذ ولایت بر دولت‌ها باعث مشروعه شدن آنهاست و وظیفه تمام ما حمایت ناصحانه و نقد سازنده است و اپوزیسیون دولت بودن در جمهوری اسلامی جایی ندارد.

خاتمی  تصریح کرد: شیعه‌کشی در افعانستان را محکوم کرده و خاطرنشان می‌کنم که جمهوری اسلامی هم از گروه‌های شیعه و سنی حمایت می‌کند و با شیعه‌کشی و سنی‌کشی در جهان اسلام مخالف است.

وی تأکید کرد: آمریکا بزرگ‌ترین کشور در زیر پا گذاشتن حقوق بشر است و عدم محکومیت رئیس‌جمهور آمریکا نسبت به نژادپرستان نشان از این موضوع دارد.

خاتمی با اشاره به اقدام تروریستی داعش در بارسلون اظهار داشت: اگر بشریت می خواهد از دست داعش راحت شود به دولت‌های خود فشار بیاورد.